Banjaluka: Radojičić u trci za gradonačelnika
Kandidat SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke biće Igor Radojičić, potvrđeno je Pressu iz više izvora u vrhu ove stranke, a njegovo ime moglo bi biti i zvanično objavljeno već u subotu, kada će u Banjaluci biti održana gradska konferencija kojoj će prisustvovati i lider stranke Milorad Dodik.
Republika Srpska 10.03.2016 | 11:39
Unutar ove stranke, ali i koalicije SNSD-DNS-SP još traju razgovori o kandidatima za sve opštine i gradove u Republici Srpskoj, a nastoji se postići saglasnost da vladajući blok u svim lokalnim zajednicama ima zajedničke kandidate. Međutim, dogovor je još daleko. Kada je u pitanju Radojičićeva kandidatura, za nju postoji velika podrška, kako unutar SNSD-a, tako i cijele koalicije.
"Dosadašnja praksa SNSD-a je bila da do posljednjeg trenutka čeka s objavom svojih kandidata. Dio stranke smatra da to treba uraditi i ovaj put i sačekati da prvo opozicione stranke saopšte svoje kandidate. Međutim, dobar dio se zalaže da se ranije izađe sa Radojičićevom kandidaturom, a neki smatraju da bi to trebalo saopštiti već 12. marta, u subotu, kada će u Banskom dvoru u Banjaluci biti održana Gradska konferencija SNSD-a Banjaluka. Banjaluku će svi "napadati", a razmišljanje opozicije je da im je jedino to ostalo da naprave veliku štetu SNSD-u", kazao je za Press izvor iz vrha ove stranke.
Iako se u posljednje vrijeme spekulisalo da bi kandidaturu za Banjaluku mogao obnoviti i bivši gradonačelnik Dragoljub Davidović, sagovornik Presa objašnjava da to trenutno nije opcija, ni za njega niti za stranku.
Član Glavnog odbora SNSD-a Rajko Vasić je potvrdio da su u toku razgovori u stranci, ali i među članicama vladajuće koalicije o nastupu na predstojećim lokalnim izborima.
"Moj lični stav je da ne treba još dugo čekati s objavljivanjem imena kandidata za Banjaluku", istakao je Vasić.
Za razliku od opozicionog Saveza za promjene koji bi za desetak dana trebalo da objavi dogovor kako su stranke podijelile lokalne zajednice, u bloku SNSD-DNS-SP još nisu ni blizu dogovora.
"Stranačka rukovodstva su najavila da bi mogli izaći sa zajedničkim kandidatima, međutim, od te inicijative nije se dalje otišlo. Dogovor o kandidatima sigurno neće biti postignut do kraja ovog mjeseca. Još dug put je pred nama" kazao je dobro upućen izvor lista.
Potpredsjednik Socijalističke partije Živko Marjanac takođe je potvrdio da stranački razgovori još ne ulaze u završnicu, ali da postoji okviran dogovor da njegova stranka dobije osam-devet opština.
Petrović: Tek će se čuti
Generalni sekretar SNSD-a Luka Petrović je podsjetio da odranije postoji načelna opredijeljenost da SNSD, DNS i SP imaju zajedničke kandidate u svim opštinama i gradovima Srpske.
"Obavili smo preliminarne razgovore i dogovore, a detaljna raspodjela će tek uslijediti. Kao što se može vidjeti, imaćemo zajedničkog kandidata za Bijeljinu, a o ostalim mjestima ćemo odlučivati kako to situacija bude nalagala" dodao je Petrović.
Izvor: Press

Komentari / 14
Ostavite komentarSinny Boy
10.03.2016 10:52Kasno su ga se setili. Mislim da je njegov zlatni vrhunac prošao. Da se ranije odvojio od SNSDa i osnovao svoju partiju dobio bi izbore za gradonacelnika. Ovako nisam siguran. Neće Radojicic dobiti glasove opozicije,iskomprovitovao se.
ODGOVORITERADOJIČIĆ...
10.03.2016 16:07...NOVI GRADONAČELNIK BANJA LUKE!
Hehehe
11.03.2016 06:28Placipi..a....ahahaha...ajde nemojte biti smjesni.Razbucace ga Cava.
IZVRN'ĆE GA...
11.03.2016 08:27...IGOR, K'O ŠUSTER NOGAVICU!
Pero
10.03.2016 11:07AKO RADOJIČIĆ NE PROĐE U BANJA LUCI TO ĆE BITI KRAJ SNSD. A AKO MAKSIMOVIĆ PROĐE U BIJELJINI TO ĆE BITI KRAJ SDS-a.
ODGOVORITESEMBERIJA
10.03.2016 11:19Nikad Bjeljinu necete dobiti, dzaba vam Juda Maksimovic (interedzija)!!!
Pero da ti kazem
10.03.2016 13:22SDS ne umire nikad dok je zdravih i pametnih Srba.SDS je jedina autohtona institucija kod Srba sa ove strane Drine.
xxx
10.03.2016 11:11JADNIČAK, IZBORI SE KONAČNO.
ODGOVORITEmodricanin
10.03.2016 11:51Dajem Bijeljinu za B.Luku.
ODGOVORITERATKO
10.03.2016 13:39NE DAMO BJELJINU, A BANJA LUKU CE MO OSVOJITI!!!
Re Sibby Boj
10.03.2016 12:08Verovatno su ti na umu Čavić i Krsmanović koji su bljesnuji posle napuštanja SDS i SP.
ODGOVORITEGrr
10.03.2016 12:29Ako Radojcica podrzi Bibic Zoran i njegovi konji znaci da ce Cavic Dragan biti gradonacelnik
ODGOVORITESrbin novus
10.03.2016 13:11Jebo vas i Radoicic i svi redom,samo maštate o raspodjeli stolica i niko nista ne radi.Pokvaren narod do srzi.Sve se vrte ista g..na i narod glup pa mu jos drago sto ih vidi.Mars bagro seljacka.
BL
11.03.2016 10:53IGORA MORAMO PODRZATI SVI.KONAČNO ĆE ZA GRADONAČENLNIKA DA DOĐE MLAD I ČESTIT ČOVJEK KOI ĆE UJEDINITI BANJALUČANE.UPAMET SE BRAĆO KRAJIŠNICI.
ODGOVORITE