PL: Nula u Votfordu, lagana pobjeda Evertona!

Fudbaleri Votforda i Čelsija odigrali su nerešeno 0:0, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Fudbal 04.02.2016 | 08:00

Deluje da je nerešen rezultat pravedan ishod pošto je Votford bio bolji u prvom, a Čelsi u drugom poluvremenu.

Ekipa Gusa Hidinka sada na 13. mestu na tabeli ima 29 bodova, dok je Votford deveti sa četiri boda više.

Predl je ipak imao prvu šansu za Votford u 27. minutu, ali je glavom šutirao pravo u Kurtou. Minut kasnije pokušao je i Kapu, a u 33. minutu Dijego Kosta se u kontri dobro snašao, utirao je iz okreta, ali za malo pored gola.

U nastavku je Čelsi bio dosta bolji, ali je golman gomeš odradio sjajno svoj posao i doneo bod domaćinu. Votford je sada deveti na tabeli sa 33 boda, a Čelsi je 13. sa četiri boda manje.

Sigurnu pobedu od 3:0 ostvario je Everton koji je bio bolji od Njukasla. Lenon je postigao prvi gol u 23. minutu, a Barkli je overio trijumf u 88. minutu i 93. minutu sa penala. Srpski napadač Aleksandar Mitrović igrao je u poslednjih 35 minuta.

Everton je skočio na 11. mesto sa 32 boda, dok je Njukasl u opasnoj zoni sa 21 bodom.