ПЛ: Нула у Вотфорду, лагана побједа Евертона!

Фудбалери Вотфорда и Челсија одиграли су нерешено 0:0, у утакмици 24. кола Премијер лиге.

Фудбал 04.02.2016 | 08:00

Делује да је нерешен резултат праведан исход пошто је Вотфорд био бољи у првом, а Челси у другом полувремену.

Екипа Гуса Хидинка сада на 13. месту на табели има 29 бодова, док је Вотфорд девети са четири бода више.

Предл је ипак имао прву шансу за Вотфорд у 27. минуту, али је главом шутирао право у Куртоу. Минут касније покушао је и Капу, а у 33. минуту Дијего Коста се у контри добро снашао, утирао је из окрета, али за мало поред гола.

У наставку је Челси био доста бољи, али је голман гомеш одрадио сјајно свој посао и донео бод домаћину. Вотфорд је сада девети на табели са 33 бода, а Челси је 13. са четири бода мање.

Сигурну победу од 3:0 остварио је Евертон који је био бољи од Њукасла. Ленон је постигао први гол у 23. минуту, а Баркли је оверио тријумф у 88. минуту и 93. минуту са пенала. Српски нападач Александар Митровић играо је у последњих 35 минута.

Евертон је скочио на 11. место са 32 бода, док је Њукасл у опасној зони са 21 бодом.