Brizbejn: Raonić se '’osvijetio'’ Federeru i Ljubičiću!

Kanadski teniser Miloš Raonić osvojio je titulu na turniru u Brizbejnu, trijumfom nad Švajcarcem Rodžerom Federerom.

Tenis 10.01.2016 | 20:30

Raonić je do trofeja došao pobedom sa 6:4, 6:4, posle jednog sata i 27 minuta igre.

Na taj način, Kanađanin se osvetio Federeru za poraz u prošlogodišnjem finalu istog turnira, ali i svom bivšem treneru Ivanu Ljubičiću, koji od ove sezone trenira trećeg tenisera sveta.

Raonić je u Brizbejnu tek drugi put u karijeri pobedio Federera u 11 međusobnih okršaja, a u tom australijskom gradu je došao do sedme titule u karijeri. To mi je prvi trofej od septembra prošle godine, kada je bio najbolji u Sankt Peterburgu.

Kanadski teniser je sjajno počeo sezonu, posle prethodne tokom koje se mučio sa povredom. U duelu sa Federerom je odigrao odlično, dok Švajcarca nije uopšte služio bekhend, pa je nekoliko puta lopticu udario ramom i propustio solidne prilike za pasing šot.

Koliko je Raonić bio dominantan govori i podatak da je Federer jedinu brejk priliku imao u gemu u kojem je Kanađanin rođen u Podgorici odservirao tri duple servis greške. Na drugoj strani, Raonić je više napadao, imao je dobar tajming i po jedan brejk u oba seta bila su mu dovoljna za zasluženi trijumf.