ŠPA: Sevilja preskočila Atletik Bilbao, sudija pomogao!

Klub iz Andaluzije vezao osmu pobedu na domaćem terenu. Hetafe i peti meč bez poraza.

Fudbal 09.01.2016 | 21:45

Loše su počeli sezonu fudbaleri Sevilje, ali se poslednjih nedelja iz kola u kolo sve više penju na tabeli.

Pobedom na domaćem terenu protiv Atletik Bilbaa (2:0) stigli su do šestog mesta i ponovo se umešali među timove koji se bore za izlazak na međunarodnu scenu.

U uzbudljivom meču domaćin je poveo golom Kevina Gamera posle odlične akcije sa Viktorom Vitolom u 24. minutu, ali im je za 2:0 značajno pomogao sudija Eduardo Prieto.

On je u 57. minutu dosudio penal za Sevilju i omogućio Gameru drugi pogodak, iako je prethodno Gžegož Kričovjak pao bez kontakta sa protivničkim igračem. Poljak je, zapravo, zapeo za busen i iskoristio to da odglumi faul, što mu je i uspelo.

Posle drugog gola francuskog napadača tempo utakmice je potpuno opao, domaćin je uspeo da preuzme kontrolu, iako su igrači Atletika prethodno bili veoma opasni i imali nekoliko dobrih prilika da zatresu mrežu.

U drugom meču 19. kola koji je igran u subotu od 18.15, Hetafe je pred svojim navijačima savladao Betis 1:0. Lep pogodak postigao je Alvaro Vaskez u 57. minutu.

Srpski napadač Stefan Šćepović igrao je za domaći tim poslednjih 15 minuta utakmice.