ШПА: Севиља прескочила Атлетик Билбао, судија помогао!

Клуб из Андалузије везао осму победу на домаћем терену. Хетафе и пети меч без пораза.

Фудбал 09.01.2016 | 21:45

Лоше су почели сезону фудбалери Севиље, али се последњих недеља из кола у коло све више пењу на табели.

Победом на домаћем терену против Атлетик Билбаа (2:0) стигли су до шестог места и поново се умешали међу тимове који се боре за излазак на међународну сцену.

У узбудљивом мечу домаћин је повео голом Кевина Гамера после одличне акције са Виктором Витолом у 24. минуту, али им је за 2:0 значајно помогао судија Едуардо Прието.

Он је у 57. минуту досудио пенал за Севиљу и омогућио Гамеру други погодак, иако је претходно Гжегож Кричовјак пао без контакта са противничким играчем. Пољак је, заправо, запео за бусен и искористио то да одглуми фаул, што му је и успело.

После другог гола француског нападача темпо утакмице је потпуно опао, домаћин је успео да преузме контролу, иако су играчи Атлетика претходно били веома опасни и имали неколико добрих прилика да затресу мрежу.

У другом мечу 19. кола који је игран у суботу од 18.15, Хетафе је пред својим навијачима савладао Бетис 1:0. Леп погодак постигао је Алваро Васкез у 57. минуту.

Српски нападач Стефан Шћеповић играо је за домаћи тим последњих 15 минута утакмице.