ITA: Đorđević asistent, Sergej strelac, slavlje Lacija!

Fudbaleri Lacija savladali su Fiorentinu u gostima sa 3:1, u utakmici 19. kola italijanske Serije A.

Fudbal 09.01.2016 | 21:30

Sjajan duel u Firenci obeležila je goleada u nadoknadi utakmice u kojoj su postignuta čak tri gola.

Rimljani su posle serije loših rezultata ostvarili izuzetno važnu pobedu i sada su se sa 27 bodova popeli na osmo mesto na tabeli.

Lacio je poveo u nadoknadi prvog poluvremena. Filip Đorđević je nesebično ostavio loptu Keiti koji je odličnim udarcem pogodio sam ugao protivničkog gola.

U nastavku dugo nije bilo golova i činilo se da će sa minimalnih 1:0 i biti završen meč. Ipak, usledila je prava goleada. Prvo je Sergej Milinković-Savić posle sjajnog poteza pogodio za 2:0, a već praktično u sledećem napadu smanjio je Ronkalja.

Ipak, u 96. minutu konačan rezultat postavio je Anderson na asistenciju Matrija.

Filip Đorđević je zamenjen u 64. minutu, ceo meč je odigrao Milinković-Savić, dok je Milan Biševac ostao na klupi. Dušan Basta je povređen i nije bio u konkurenciji.

Prethodno je eklipa Karpija savladala Udineze sa 2:1. Domaći tim ostvario je tek treću pobedu u sezoni, ali pobedu koja će mu mnogo značiti u borbi za opstanak.

Ekipa Karpija sada ima 14 bodova na 19. mestu na tabeli, dva manje od Đenoe koja je u sigurnoj zoni.

Na poluvremenu je bilo 1:0 posle gola koji je u 26. minutu postigao Paskijuti na asistenciju Bijanka. 20 minuta pre kraja Lolo je povećao na 2:0 i delovalo je da je meč rešen, ali samo dva minuta kasnije Zapata je na drugoj strani smanjio.

Gosti ipak nisu uspeli do kraja da stignu barem do boda, pa su ostali na 11. mestu sa 24 boda.