ИТА: Ђорђевић асистент, Сергеј стрелац, славље Лација!

Фудбалери Лација савладали су Фиорентину у гостима са 3:1, у утакмици 19. кола италијанске Серије А.

Фудбал 09.01.2016 | 21:30

Сјајан дуел у Фиренци обележила је голеада у надокнади утакмице у којој су постигнута чак три гола.

Римљани су после серије лоших резултата остварили изузетно важну победу и сада су се са 27 бодова попели на осмо место на табели.

Лацио је повео у надокнади првог полувремена. Филип Ђорђевић је несебично оставио лопту Кеити који је одличним ударцем погодио сам угао противничког гола.

У наставку дуго није било голова и чинило се да ће са минималних 1:0 и бити завршен меч. Ипак, уследила је права голеада. Прво је Сергеј Милинковић-Савић после сјајног потеза погодио за 2:0, а већ практично у следећем нападу смањио је Ронкаља.

Ипак, у 96. минуту коначан резултат поставио је Андерсон на асистенцију Матрија.

Филип Ђорђевић је замењен у 64. минуту, цео меч је одиграо Милинковић-Савић, док је Милан Бишевац остао на клупи. Душан Баста је повређен и није био у конкуренцији.

Претходно је еклипа Карпија савладала Удинезе са 2:1. Домаћи тим остварио је тек трећу победу у сезони, али победу која ће му много значити у борби за опстанак.

Екипа Карпија сада има 14 бодова на 19. месту на табели, два мање од Ђеное која је у сигурној зони.

На полувремену је било 1:0 после гола који је у 26. минуту постигао Паскијути на асистенцију Бијанка. 20 минута пре краја Лоло је повећао на 2:0 и деловало је да је меч решен, али само два минута касније Запата је на другој страни смањио.

Гости ипак нису успели до краја да стигну барем до бода, па су остали на 11. месту са 24 бода.