LK: Liverpul izborio minimalac na Britaniji!

Fudbaleri Liverpula savladali su Stouk Siti 1:0 na Britaniji, u prvom meču polufinala Liga kupa.

Fudbal 06.01.2016 | 10:40

Meč je rešio rezervista Džordan Ajb golom posle polukontre u 37. minutu utakmice.

"Redsi" su kontrolisali meč u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu, međutim, od 30 šuteva samo šest je išlo u okvir gola, da bi nažalost tek jedan završio u mreži.

Gosti su do vođstva stigli u trenutku kada su teško stizali do konkretne akcije. Emre Džan je posle malog haosa u sredini terena izbacio Lalanu na levoj strani.

On je odigrao povratnu na penal, Alen je imao priliku za šut ali je loptu gurnuo na drugu stativu do Ajba koji trese mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije Roberto Firmino je imao zicer za 2:0. Brazilac je ukrao loptu neopreznom Šokrosu i brzo mu pobegao, stigao je do peterca, ali je loše završio akciju šutom preko gola.

U nastavku meča domaćin je zaigrao znatno ofanzivnije ulaskom u igru Voltersa, Hoselua i Krauča, ali je odoleo tim Jirgena Klopa.

U sredu je na programu drugi polufinalni meč, duel Evertona i Mančester Sitija, a revanši su 26. odnosno 27. januara.