ЛК: Ливерпул изборио минималац на Британији!

Фудбалери Ливерпула савладали су Стоук Сити 1:0 на Британији, у првом мечу полуфинала Лига купа.

Фудбал 06.01.2016 | 10:40

Меч је решио резервиста Џордан Ајб голом после полуконтре у 37. минуту утакмице.

"Редси" су контролисали меч у првом, а домаћин у другом полувремену, међутим, од 30 шутева само шест је ишло у оквир гола, да би нажалост тек један завршио у мрежи.

Гости су до вођства стигли у тренутку када су тешко стизали до конкретне акције. Емре Џан је после малог хаоса у средини терена избацио Лалану на левој страни.

Он је одиграо повратну на пенал, Ален је имао прилику за шут али је лопту гурнуо на другу стативу до Ајба који тресе мрежу.

Само неколико минута касније Роберто Фирмино је имао зицер за 2:0. Бразилац је украо лопту неопрезном Шокросу и брзо му побегао, стигао је до петерца, али је лоше завршио акцију шутом преко гола.

У наставку меча домаћин је заиграо знатно офанзивније уласком у игру Волтерса, Хоселуа и Крауча, али је одолео тим Јиргена Клопа.

У среду је на програму други полуфинални меч, дуел Евертона и Манчестер Ситија, а реванши су 26. односно 27. јануара.