EL: Olimpijakosu vrh, Milutinov sjajan!

Ekipa Olimpijakosa obezbedila je prvo mesto u grupi B Evrolige, savladavši Armani MIlano u okviru osmog kola – 73:63.

Košarka 04.12.2015 | 09:40

Pirejci su tako dva kola pre kraja osigurali osvajanje grupe sa učinkom od sedam pobeda i jednog poraza, dok je italijanski predstavnik pretrpeo šesti poraz.

Olimpijakos je gubio na poluvremenu od raspoloženih gostiju, ali je agresivnom igrom u odbrani i brzom igrom u napadu uspeo da preokrene tok susreta u svoju korist i lagano ka priveo kraju.

Oli je do trijumfa predvodio Di Džej Stroberi sa 16 poena (3/4 za dva, 2/6 za tri) i devet skokova, a odličan je bio i naš Nikola Milutinov sa 12 poena (5/8 za dva) i pet skokova, za nešto manje od devetnaest minuta na parketu jer je ranije morao da napusti igru zbog pet faulova.

Dvocifren je bio još Jorgos Printezis sa 11 poena, Danijel Heket dodao je devet, a Janis Ainau osam poena.

U poraženom timu najbolji je bio bivši bek Crvene zvezde Čarls Dženkins, koji je meč završio sa 12 poena (1/5 za dva, 3/3 za tri), četiri asistencije i dve uhvaćene lopte, a identičan učinak imao je Andrea Činčarini (2/7 za dva, 2/2 za tri), uz četiri asistencije.

U timu Jasmina Repeše istakao se još samo Džamel Meklin sa 11 poena i deset skokova.