ЕЛ: Олимпијакосу врх, Милутинов сјајан!

Екипа Олимпијакоса обезбедила је прво место у групи Б Евролиге, савладавши Армани МИлано у оквиру осмог кола – 73:63.

Кошарка 04.12.2015 | 09:40

Пирејци су тако два кола пре краја осигурали освајање групе са учинком од седам победа и једног пораза, док је италијански представник претрпео шести пораз.

Олимпијакос је губио на полувремену од расположених гостију, али је агресивном игром у одбрани и брзом игром у нападу успео да преокрене ток сусрета у своју корист и лагано ка привео крају.

Оли је до тријумфа предводио Ди Џеј Стробери са 16 поена (3/4 за два, 2/6 за три) и девет скокова, а одличан је био и наш Никола Милутинов са 12 поена (5/8 за два) и пет скокова, за нешто мање од деветнаест минута на паркету јер је раније морао да напусти игру због пет фаулова.

Двоцифрен је био још Јоргос Принтезис са 11 поена, Данијел Хекет додао је девет, а Јанис Аинау осам поена.

У пораженом тиму најбољи је био бивши бек Црвене звезде Чарлс Џенкинс, који је меч завршио са 12 поена (1/5 за два, 3/3 за три), четири асистенције и две ухваћене лопте, а идентичан учинак имао је Андреа Чинчарини (2/7 за два, 2/2 за три), уз четири асистенције.

У тиму Јасмина Репеше истакао се још само Џамел Меклин са 11 поена и десет скокова.