BL: Kačar opet spašava Hamburger!

Srpski fudbaler Gojko Kačar baš se uželeo fudbala – drugo kolo u nizu odigrao je ceo meč i drugo kolo u nizu doneo je bodove svom HSV-u.

Fudbal 09.05.2015 | 10:40

Posle pogotka za trijumf nad Majncom u gostima, Kačar je dao gol u 90. minutu za remi Hamburga kod kuće 1:1 sa Frajburgom u prvom meču 32. kola Bundeslige.

Taj gol mogao bi čak da se ispostavi i presudnim u borbi za opstanak – osim što je HSV osvojio bod, i direktni konkurent za opstanak izgubio je dva.

Gosti su došli do vođstva u 25. minutu golom Mehmedija, ali je u samoj završnici Kačar izjednačio – Olić je sjajno šutirao glavom posle kornera sa desne strane, golman Birki je odbranio, ali je Gojko bio na pravom mestu i glavom uspeo da pošalje loptu u mrežu.

I Slobodan Rajković, drugi srpski internacionalac u dresu HSV-a, odigrao je ceo meč, baš kao i Stefan Mitrović za protivnički tim.

Sada je Hamburg 14. na tabeli sa 32 boda, Frajburg je 15. sa bodom manje, a sada je ispod crte Paderborn takođe sa 31 bodom, ali i utakmicom manje (sa Volfsburgom kod kuće).

Hanover ima 30 bodova, poslednji je Štutgart sa 27, a nije bezbedna ni Herta sa 34 na 13. poziciji.