БЛ: Качар опет спашава Хамбургер!

Српски фудбалер Гојко Качар баш се ужелео фудбала – друго коло у низу одиграо је цео меч и друго коло у низу донео је бодове свом ХСВ-у.

Фудбал 09.05.2015 | 10:40

После поготка за тријумф над Мајнцом у гостима, Качар је дао гол у 90. минуту за реми Хамбурга код куће 1:1 са Фрајбургом у првом мечу 32. кола Бундеслиге.

Тај гол могао би чак да се испостави и пресудним у борби за опстанак – осим што је ХСВ освојио бод, и директни конкурент за опстанак изгубио је два.

Гости су дошли до вођства у 25. минуту голом Мехмедија, али је у самој завршници Качар изједначио – Олић је сјајно шутирао главом после корнера са десне стране, голман Бирки је одбранио, али је Гојко био на правом месту и главом успео да пошаље лопту у мрежу.

И Слободан Рајковић, други српски интернационалац у дресу ХСВ-а, одиграо је цео меч, баш као и Стефан Митровић за противнички тим.

Сада је Хамбург 14. на табели са 32 бода, Фрајбург је 15. са бодом мање, а сада је испод црте Падерборн такође са 31 бодом, али и утакмицом мање (са Волфсбургом код куће).

Хановер има 30 бодова, последњи је Штутгарт са 27, а није безбедна ни Херта са 34 на 13. позицији.