RUS: Rubin grabi ka Evropi!

Rubin još gleda ka Evropi, Ufa u Sibiru osvojila bod veliki kao Ural! Ovo je ekipi Rubina bila prva pobeda nad timom iz Krasnodara u poslednje četiri prvenstvene utakmice, odnosno od septembra 2012. godine.

Fudbal 08.05.2015 | 22:00

Rubin ne odustaja od Evrope. Fudbaleri kluba iz republike Tatarstan pobedili su na svom terenu Kuban Krasnodar sa 1:0 u utakmici 27. kola ruske Premijer lige i sačuvali šanse za plasman u Ligu Evrope sledeće sezone.

Ovo je ekipi Rubina bila prva pobeda nad timom iz Krasnodara u poslednje četiri prvenstvene utakmice, odnosno od septembra 2012. godine.

Fudbalerima Kubana ovaj poraz u rezultatskom smislu nije značio previše, pošto trenutnu imaju osam bodova više od ekipa koje se nalazi u zoni ispadanja.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Magomed Ozdoev u 71. minutu, a gosti su u završnici meča bili brojčano oslabljeni, jer je pet minuta pre kraja drugi žuti karton i isključenje zaradio Mohamed Rabiju.

U prvoj današnjoj utakmici fudbaleri Ufe bili su na pragu osvajanja velika tri boda na gostovanju Uralu, direktnom konkurentu u borbi za opstanak.

Ipak, meč u Jekatarinburgu je završen remijem 1:1. Gosti su vodili od 32. minuta golom Pavela Alikina, ali je u 46. minutu konačan rezultat postavio Vladimir Kozin.

Ipak i ovaj rezultat na kraju više odgovara gostujućoj Ufi koja se zadržala tik iznad zone ispadanja sa dva boda više od ekipe Urala.