POR: Porto slavio i čeka kiks Benfike!

Gosti su više nego strpljivo čekali i dočekali svoju šansu da dođu do pogotka, ali i zlata vrednih bodova u Bragi – 0:1.

Fudbal 07.03.2015 | 14:20

Kristijan Teljo je postao čovek odluke! Nakon tri fenomenalna pogotka u derbiju sa Sportingom, izdanak Barsine La Masije presudio je i Bragi na njenom terenu, pa Benfika Portu sada beži samo jedan bod. Izabranici Hulena Lopetegija perfektno su odradili posao na jednom od najtežih gostovanja u prvenstvu, pa se sada nadaju neplaniranom kiksu Benfike u Aruki – 0:1 (0:0).

Gosti su više nego strpljivo čekali svoju šansu da dođu do pogotka, ali i zlata vrednih bodova u Bragi. Porto je tokom čitavog toga meča držao kontolu igre i stvorio nekoliko vrlo opasnih prilika pred golom rivala, ali ovo nije bilo veče Džeksona Martineza, koji je zamenjen već u 65. minutu.

Ipak, još jedno nešto slabije veče svojih najisturenijih saigrača u potpunosti je zasenio fenomenalni Kristijan Teljo, koji je u 73. minutu na dodavanje Vinsenta Abubakara i u stilu rasnog strelca prebacio loptu preko istrčalog Mateusa.

Braga je u ovaj meč ušla sa serijom od četiri vezana prvenstvena trijumfa, ali joj to nije pomoglo da zaustavi odličnog rivala. Sa druge strane Porto je zabeležio i petu pobedu i Primeiri i u izuzetnom raspoloženju dočekujke Bazel u revanšu osmine finala Lige šampiona.