ПОР: Порто славио и чека кикс Бенфике!

Гости су више него стрпљиво чекали и дочекали своју шансу да дођу до поготка, али и злата вредних бодова у Браги – 0:1.

Фудбал 07.03.2015 | 14:20

Кристијан Тељо је постао човек одлуке! Након три феноменална поготка у дербију са Спортингом, изданак Барсине Ла Масије пресудио је и Браги на њеном терену, па Бенфика Порту сада бежи само један бод. Изабраници Хулена Лопетегија перфектно су одрадили посао на једном од најтежих гостовања у првенству, па се сада надају непланираном киксу Бенфике у Аруки – 0:1 (0:0).

Гости су више него стрпљиво чекали своју шансу да дођу до поготка, али и злата вредних бодова у Браги. Порто је током читавог тога меча држао контолу игре и створио неколико врло опасних прилика пред голом ривала, али ово није било вече Џексона Мартинеза, који је замењен већ у 65. минуту.

Ипак, још једно нешто слабије вече својих најистуренијих саиграча у потпуности је засенио феноменални Кристијан Тељо, који је у 73. минуту на додавање Винсента Абубакара и у стилу расног стрелца пребацио лопту преко истрчалог Матеуса.

Брага је у овај меч ушла са серијом од четири везана првенствена тријумфа, али јој то није помогло да заустави одличног ривала. Са друге стране Порто је забележио и пету победу и Примеири и у изузетном расположењу дочекујке Базел у реваншу осмине финала Лиге шампиона.