Ludnica u Holandiji, AZ sve bliži Ajaksu!

Den Hag je sve dalje od opasne zone, a ako nastavi sa ovako kvalitetnim partijama, može sigurno da očekuje mirno proleće. Posle 90 minuta igre, u Hagu je bilo 3:2 za Den Hag.

Fudbal 22.02.2015 | 12:30

Ništa u Hagu nije ukazivalo na to kako će spektakularna utakmica biti. Posle prvog poluvremena, rezultat je bio 1:0 za Den Hag, a može se reći da su domaći bili bolji rival. A onda je usledio šou.

Najpre je Eduardo, napadač Den Haga, pogodio za 2:0, kada su gosti koji jure plasman u Evropu, krenuli u totalnu ofanzivu. Rejnstra je pogodio u 72. za 2:1, a posle dvadeset minuta apsolutnog pritiska gostiju, Sajmak je poravnao u prvom minutu nadoknade! Taman kada se činilo da je Zvole zadovoljan bodom i da je utakmica praktično gotova, Den Hag je golom Kramera sačuvao domaći teren i doneo tri boda svom timu.

AZ Alkmar je fantastičan gost ove sezone, imao je pre utakmice protiv Go Ahed Iglsa sedam pobeda, dva remija i dva poraza. Tako rutinski i kvalitetno su odigrali i na gostovanju u Deventeru, gde su golovima Poulsena u 33. i Murena u 58. minutu, odneli sva tri boda. Alkmar je rutinski odradio posao protiv davljenika, a kapiten ekipe, Nemanja Gudelj, začudo, ovog puta nije bio strelac.

AZ je tako došao na samo pet bodova od Ajaksa koji je na drugoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Istina, Alkmar ima utakmicu više, ali do kraja je ostalo još deset kola, pa nada da bi mogli do evropske elite, sigurno postoji.

Herakles je propustio veliku priliku da napravi dodatni korak ka opstanku, te je sa utrehtom na domaćem terenu odigrao 1:1 iako je u 76. minutu poveo sa 1:0. Deni Avdić je u 74, minutu ušao u igru i samo dva minuta kasnije doveo Herakles u vođstvo. Ipak, kratko je trajalo radovanje domaćih navijača, pošto je Utreht preko Halera u 81. minutu poravnao rezultat.

Do kraja ni jedni ni drugi nisu uspeli da postignu gol, pa je to bio i konačan rezultat ove utakmice.