Лудница у Холандији, АЗ све ближи Ајаксу!

Ден Хаг је све даље од опасне зоне, а ако настави са овако квалитетним партијама, може сигурно да очекује мирно пролеће. После 90 минута игре, у Хагу је било 3:2 за Ден Хаг.

Фудбал 22.02.2015 | 12:30

Ништа у Хагу није указивало на то како ће спектакуларна утакмица бити. После првог полувремена, резултат је био 1:0 за Ден Хаг, а може се рећи да су домаћи били бољи ривал. А онда је уследио шоу.

Најпре је Едуардо, нападач Ден Хага, погодио за 2:0, када су гости који јуре пласман у Европу, кренули у тоталну офанзиву. Рејнстра је погодио у 72. за 2:1, а после двадесет минута апсолутног притиска гостију, Сајмак је поравнао у првом минуту надокнаде! Таман када се чинило да је Зволе задовољан бодом и да је утакмица практично готова, Ден Хаг је голом Крамера сачувао домаћи терен и донео три бода свом тиму.

АЗ Алкмар је фантастичан гост ове сезоне, имао је пре утакмице против Го Ахед Иглса седам победа, два ремија и два пораза. Тако рутински и квалитетно су одиграли и на гостовању у Девентеру, где су головима Поулсена у 33. и Мурена у 58. минуту, однели сва три бода. Алкмар је рутински одрадио посао против дављеника, а капитен екипе, Немања Гудељ, зачудо, овог пута није био стрелац.

АЗ је тако дошао на само пет бодова од Ајакса који је на другој позицији која води у квалификације за Лигу шампиона. Истина, Алкмар има утакмицу више, али до краја је остало још десет кола, па нада да би могли до европске елите, сигурно постоји.

Хераклес је пропустио велику прилику да направи додатни корак ка опстанку, те је са утрехтом на домаћем терену одиграо 1:1 иако је у 76. минуту повео са 1:0. Дени Авдић је у 74, минуту ушао у игру и само два минута касније довео Хераклес у вођство. Ипак, кратко је трајало радовање домаћих навијача, пошто је Утрехт преко Халера у 81. минуту поравнао резултат.

До краја ни једни ни други нису успели да постигну гол, па је то био и коначан резултат ове утакмице.