Барселона и Бајерн у полуфиналу Лиге шампиона (ВИДЕО)

Фудбалери Барселоне и Бајерна пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су синоћ у реванш мечевима четвртфинала елиминисали Пари Сен Жермен и Јувентус.

Република Српска 11.04.2013 | 09:15
Фудбалери Барселоне и Бајерна пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су синоћ у реванш мечевима четвртфинала елиминисали Пари Сен Жермен и Јувентус. Барселона је на Камп ноу ремизирала са Парижанима 1:1, али је прошла даље захваљујући већем броју постигнутих голова у првом мечу на Парку принчева 2:2. Гости су повели поготком Аргентинца Хавијера Пастореа у 50, а изједначио је Педро Родригез у 71, само девет минута након што је "ровити" Лионел Меси ушао у игру. Још једном се видело колико Меси значи за игру Каталонаца, без њега је ПСЖ био бољи ривал, а није раније постигао гол само захваљујући одличним интервенцијама голмана Виктора Валдеза. Ипак, када су гости у 50. минуту повели после сјајног дуплог паса Пастореа и Ибрахимовића и још боље реализације Аргентинца, тренер домаћина Тито Виланова није имао куд, него да пошаље Месија на терен. И одмах је све било другачије, Барса је преузела контролу и после акције коју је повукао Меси, Виља је петом вратио до Педра, а млади шпански репрезентативац, тек првим голом ове сезоне у елитном такмичењу одвео Каталонце у полуфинале, шести пут узастопно. Уједно, Барселона је осми пут из девет покушаја прошла даље када је у гостима остварила резултат 2:2. Испали су само 1996. године у полуфиналу Купа УЕФА од Бајерна. У Торину је Јувентус нападао, али су Баварци преко Марија Манџукића у 63. и његове замене Клаудија Пизара у 90. минуту дошли до тријумфа од 2:0, идентичног као пре шест дана у Минхену. Атмосфера у Торину била је сјајна, али подршка са трибина није импресионирала искусни немачки тим, који је, скоро па рутински сачувао два гола вишка и наставио поход према финалу. Синоћ су пласман међу четири најбоље екипе у Европи изборили Реал Мадрид и Борусија Дортмунд. Жреб за полуфинале одржаће се у петак у Ниону. Барселона - ПСГ 1-1 хттпс://www.yоутубе.цом/wатцх?в=ПсХмБк2Q7рУ Јувентус - Бајерн Минхен 0-2 хттпс://www.yоутубе.цом/wатцх?в=БYхзуq1ом1Y