Barselona i Bajern u polufinalu Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Barselone i Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su sinoć u revanš mečevima četvrtfinala eliminisali Pari Sen Žermen i Juventus.

Republika Srpska 11.04.2013 | 09:15
Fudbaleri Barselone i Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su sinoć u revanš mečevima četvrtfinala eliminisali Pari Sen Žermen i Juventus. Barselona je na Kamp nou remizirala sa Parižanima 1:1, ali je prošla dalje zahvaljujući većem broju postignutih golova u prvom meču na Parku prinčeva 2:2. Gosti su poveli pogotkom Argentinca Havijera Pastorea u 50, a izjednačio je Pedro Rodrigez u 71, samo devet minuta nakon što je "roviti" Lionel Mesi ušao u igru. Još jednom se videlo koliko Mesi znači za igru Katalonaca, bez njega je PSŽ bio bolji rival, a nije ranije postigao gol samo zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Viktora Valdeza. Ipak, kada su gosti u 50. minutu poveli posle sjajnog duplog pasa Pastorea i Ibrahimovića i još bolje realizacije Argentinca, trener domaćina Tito Vilanova nije imao kud, nego da pošalje Mesija na teren. I odmah je sve bilo drugačije, Barsa je preuzela kontrolu i posle akcije koju je povukao Mesi, Vilja je petom vratio do Pedra, a mladi španski reprezentativac, tek prvim golom ove sezone u elitnom takmičenju odveo Katalonce u polufinale, šesti put uzastopno. Ujedno, Barselona je osmi put iz devet pokušaja prošla dalje kada je u gostima ostvarila rezultat 2:2. Ispali su samo 1996. godine u polufinalu Kupa UEFA od Bajerna. U Torinu je Juventus napadao, ali su Bavarci preko Marija Mandžukića u 63. i njegove zamene Klaudija Pizara u 90. minutu došli do trijumfa od 2:0, identičnog kao pre šest dana u Minhenu. Atmosfera u Torinu bila je sjajna, ali podrška sa tribina nije impresionirala iskusni nemački tim, koji je, skoro pa rutinski sačuvao dva gola viška i nastavio pohod prema finalu. Sinoć su plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi izborili Real Madrid i Borusija Dortmund. Žreb za polufinale održaće se u petak u Nionu. Barselona - PSG 1-1 https://www.youtube.com/watch?v=PsHmBk2Q7rU Juventus - Bajern Minhen 0-2 https://www.youtube.com/watch?v=BYhzuq1om1Y