Народни фронт: И борци да бирају пет најбољих година
Посланици Народног фронта у Народној скупштини Републике Српске Радислав Дончић и Жељко Дубравац предали су данас иницијативу за измену Закона о правима бораца како би се омогућило да и борци за износ пензије бирају 5 најбољих година у току радног стажа.
Република Српска 09.07.2026 | 12:48
Траже да се о томе расправља по хитном поступку како би борци добили бољи статус при одласку у пензију, а тиме би се борци изједначили са полицијским службеницима.
Жељко Дубравац каже да ће ово тражити и за све раднике у Републици Српској јер пензијски систем функционише на међународној солидарности.
Радислав Дончић је поручио да се на овај начин жели помоћи ствараоцима Републике Српске који су држали пушке и учествовали у њеном стварању.
Каже да власт мора више рачуна да води о борачкој популацији и док се то не деси, Народни фронт ће на томе инсистирати.
(БН) Фото: БН

Коментари / 7
Оставите коментарЗемља С.🧲🍀
09.07.2026 13:02🕛 БРАВО !🙏 СУПЕР ЉУДСКА ИДЕЈА 🛟СПАС за БОРЦЕ и ФАМИЛИЈЕ 😇 ! ЧЕСТИТАМ на ИНЦИЈАТИВИ🏁 и предлогу ЗАСЛУЖУјУ то БОРЦИ🎯РЕПУБЛИКЕ🇷🇸 СЕРБСКЕ .
ОДГОВОРИТЕДа казем
09.07.2026 13:08Да ТУ нема дискриминације за остале пензионерке,ко то само полицајци несто урадили за ову РС.ко је води И не треба нам овака каква јесте,прција неколико фамилија.
ОДГОВОРИТЕ.Ггг
09.07.2026 13:39треба измијенити комплет пензиони систем,сви пензионери који су радили прије деведесетих,имали су редован посао и плате,а кад је избио рат,због стања које је досло,радницима је уплациван неки минимални износ на неких,50 км,сто је трајало за вројеме рата,а касније се уплацивао допринос на минималну плату,тако да су пензионери остецени за сав тај период.док су борци били на линији,мајке и супруге су радиле,цувале дјецу,одрзавале имања,производиле за ратне услове,спремале и прале борце за линију,и засто би оне биле остецене заизнос пензије.сваком омогуцити да бира најбољих 5годиа као сто је било и пре рата.само немојте реци да нема новца.нико вам не вјерује.
БОБ РОЦК
09.07.2026 13:19Ето праве идеје,нек сад власт показе патриотизам
ОДГОВОРИТЕАпсурд
09.07.2026 13:22Борац који оствари пензију мора да има бар 100км на пензику многи који су отишли тај кофицијент је нула ,ништа као да га немате ,што је брука и срамота.
ОДГОВОРИТЕМиле
09.07.2026 13:34Стално се исте категорије друштва гурају и помињу! Никад да се почне причати о цивилним инвалидима! Особе са инвалидитетом имају законом дефинисано ОБАВЕЗНО и ПРИОРИТЕТНО право на запошљавање у јавни сектор! То право се гази и крши свакодневно и нико о томе не говори!
ОДГОВОРИТЕТито
09.07.2026 13:40Не знам шта примају борци и супруге погинулих бораца у републици српској, али познајем једну госпођу из федерацији којој је муж погинуо као борац армије БиХ, она има примања од 1500 КМ.
ОДГОВОРИТЕ