Иран издаје налоге за пљенидбу имовине "страних плаћеника"
Врховни судија Ирана Голамхосеин Мохсени Еџеи саопштио је да је издао наредбе за заплену имовине још неколико држављана означених као "издајници и страни плаћеници", у оквиру истраге против 20 особа које су сарађивале са сателитским мрежама и Телеграм каналима против иранске владе.
Свијет 29.03.2026 | 20:52Он је навео да се заплена врши у складу са законом о "пооштреним казнама за шпијунажу", а према закону, поред заплене имовине, предвиђена је и смртна казна за најтеже случајеве издаје, преноси агенција Тасним.
Нагласио је да ће се истрага и процесуирање наставити и за оне који делују изван земље, након детаљне идентификације и прикупљања доказа.
Према званичном извештају, неки од означених "страних плаћеника" слали су фотографије и снимке из осетљивих објеката и места погођених непријатељским дејствима у медије повезане са страним обавештајним службама, укључујући ББЦ Персиан, ВОА, Иран Интернатионал и Маното.
Иранска тужилаштва позвала су грађане да пријаве сумњиве активности и упозорила да ће свака сарадња са "непријатељским државама" бити кажњена у складу са законом.
(Тањуг) Фото: Wикипедиа

Коментари / 1
Оставите коментарУ складу са
29.03.2026 21:19"законом". Законе су имали и нацисти, и бољшевици. Али, по закону је било у оно гушење устанка у јануару. Јадан ли је тај ваш закон. Нигдје правде. Вас режим, да је правде треба све у затвор
ОДГОВОРИТЕ