Без краја рата: Како изгледа зграда Владе након напада?

Током напада запалила се кључна владина зграда у Кијеву

Свијет 07.09.2025 | 10:58
Без краја рата: Како изгледа зграда Владе након напада?

Украјински предсједник Володимир Зеленски осудио је ноћни руски напад, назвавши га "намјерним злочином" и "продужетком рата".

Током напада запалила се кључна владина зграда у Кијеву, а Зеленски је потврдио да је ријеч о згради Кабинета министара, гдје је на горњим спратовима избио пожар.

Убрзо након напада, украјинска премијерка подијелила је фотографије које приказују насталу штету у владиним канцеларијама.

Засад није познато је ли штета настала као посљедица директног поготка или пада крхотина.

Овај је напад значајан јер је Русија до сада углавном избјегавала гађање владиних зграда у самом центру града. Зеленски је такође навео, према прелиминарним информацијама, да је "неколико дронова прешло границу Украјине и Бјелорусије", али није изнио додатне детаље о тој тврдњи.

Предсједник је додао како су се "многе регије" нашле на удару током протеклог дана. У Запорожју је оштећено више од 20 кућа и вртић, док су у Кривом Риху уништена складишта. У нападима на Суми и Чернихив забиљежене су и људске жртве, с по једном погинулом особом у сваком граду. У Одеси је погођен небодер.

(Индеx) Фото: АП

Коментари / 10

Оставите коментар
Name

Мико

07.09.2025 11:06

Та зграда има зидове дебеле преко метар. Градјене у доба СССР-а да издрже и нуклеарни удар. Ово што пар канцеларија гори је ништа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Доказ

07.09.2025 16:32

Је неко несто спаљивао унутра.

Name

Својевремено

07.09.2025 11:09

Је и у Зг гадјана зграда сабора исто тако

ОДГОВОРИТЕ
Name

Знаци

07.09.2025 11:15

Путин је бебица за Натањахуа,, Украјна убијено 4-5,,,, горњи дјелови зграде запаљени бомбама, Газа свакодневно убијено у просјеку од25-50 од тога пола дјеце и зграде се равнају са земљом и до сада срусено 95%стамбених јединица.Путин је људина храбар и интелегентан водја

ОДГОВОРИТЕ
Name

Да, значи

07.09.2025 13:12

Зашто ти упоређујеш Путина и Нетањаху? Исправно је Путин и Хамас.

Name

А гдје

07.09.2025 11:18

је ударно мјесто од пројектила? Несто ми познат сценари.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ас

07.09.2025 11:31

нема краја док једна страна не буде дотуцена до ногу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Еее

07.09.2025 17:52

Тако се сама апотека у болници у Бијељини запалила и баш изгорили само фактуре и папири то је било у току рата.

Name

Све

07.09.2025 13:47

Форе, недају британци злоцинци да се у Укр заврси рат, који Трамп које примирје, исцрпити комплетну Русију и за годину напада нато злоцинац на њих и све преко овог јадног народа Укр, насјели на форе зеленског идиота

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ако НАТО напада

07.09.2025 14:04

Онда да се срушио овај тоталитарни режим у Кремљу и ослободити Русија од режима и демократизира. То је требало урадити у Оператион унтхинкабле, још 45-те.