Путин и Трамп неће бити сами: Са њима и Рубио и Виткоф

Бела кућа саопштила је вечерас да ће се америчком председнику на састанку са руским председником Владимиром Путином придружити државни секретар Марк Рубио и специјални изасланик САД Стив Виткоф.

Свијет 15.08.2025 | 20:56
Путин и Трамп неће бити сами: Са њима и Рубио и Виткоф

Како преноси ЦНН, иако је првобитно било предвиђено да Трамп и Путин имају састанак насамо, уз присуство преводиоца, дошло је до промене и састанку ће присуствовати Рубио и Виткоф.

Како се наводи претходни тет-а-тет састанци Трампа и Путина били су обавијени велом мистерије и често није било јасно о чему се тачно разговарало, а помоц́ници су имали потешкоц́а да утврде да ли су двојица мушкараца постигли било какве договоре.

Додавање два помоц́ника данашњем састанку, наводи ЦНН могло би да омогуц́и вец́у јасноц́у након завршетка састанка, посебно ако Русија понуди извештај о догађајима који се разликује од америчке перспективе. "Један од њих ц́е такође моц́и да води белешке", наводи ЦНН. 

(Тањуг) Фото: АП



 

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

Преводилац

16.08.2025 10:49

Путин говори француску њемацки и енглески а Трамп њемацки.

ОДГОВОРИТЕ