Завршено суђење Обрену Петровићу и Милку Видаковићу

Завршним ријечима тужилаштва и одбране данас је Окружном суду у Бањалуци окончано суђење бившем градоначелнику Добоја Обрену Петровићу и некадашњем шефу Одсјека цивилне заштите Милку Видаковићу.

Република Српска 12.03.2025 | 18:52
Завршено суђење Обрену Петровићу и Милку Видаковићу

 Суђење Петровићу и Видаковићу почело је 30. августа 2023. године. Њих двојицу оптужница терети за изазивање опште опасности током поплава у мају 2014. године у којима је живот изгубило 11 људи, а начињена је и велика штета.

Тужилац Мустафа Јупић, у свом обраћању сматра да је тужилаштво доказало да су оптужени починили кривично дјело које им се ставља на терет.

-Тужилаштво је извело довољно доказа, које би доказало кривицу оптужених – рекао је Јупић и затражио да се двојица оптужених осуде у складу са законом.

Браниоци оптужених предложили су суду да их ослободи.

Драган Радовић, бранилац оптуженог Обрена Петровића, истакао је да након изведених доказа тужилаштво није доказало кривична дјела описана у оптужници.

-Обрен Петровић је предузимао све мјере, радње и активности како би заштитио становништво од поплава – рекао је Радовић додавши да материјални докази тужилаштва не потврђују наводе из оптужнице.

Обрену Петровићу и Милку Видаковићу на терет се ставља да су пропустили да узбуне и упозоре грађане на долазак поплава чиме су изазвали опасност за живот људи и имовине.

– Усљед пропуштања предузимања прописаних мјера и радњи у критичном временском периоду, изазвали су опасност за животе људи и имовине већег обима, усљед чега је наступила смрт 11 особа и имовинска штета већег обима – наводи се у оптужници.

То се дешавало у периоду од 13. до 17. маја 2014. године, у вријеме катастрофалних поплава, а у то вријеме Петровић је био градоначелник, али и командант градског Штаба за ванредне ситуације, док је Видаковић био и начелник градског Штаба за ванредне ситуације.

 – Свјесно су кршили одредбе Плана за спровођење превентивних и оперативних мјера спасавања од поплава и Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама и нису уопште поступили по прописима о Цивилној заштити Закону о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама, Правилнику о узбуњивању и поступању грађана у случају опасности, Плану на спровођењу превентивних и оперативних мјера заштите и спасавања од поплава у граду Добоју у 2014. години и редослиједу активности у одбрани од поплава Цивилне заштите Добој – стоји у оптужници.

(Српскаинфо) Фото: БН

 

Коментари / 14

Оставите коментар
Name

Лили

12.03.2025 19:17

Велика је то лопина треба га осудити

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лили

12.03.2025 19:42

Слажем се!

Name

Исток

12.03.2025 20:24

И ста казе зет Букејловиц, ипак јр он министар правде, мада му је то слаба утјеха, јер углавним с кримосима обавља Зец или Дуњиц. Милос се ту не гура, мудро ради

Name

66

12.03.2025 20:45

Гдје је Раде Гариц црни Обрене?

Name

Ре Лили

12.03.2025 21:42

Ко ће га осудити? Додиков суд?

Name

БОБ РОЦК

12.03.2025 19:22

Ослободите их,требаће нам врхунски јунаци и официри ко ови

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лили за Ре

13.03.2025 14:00

У праву си ,ал ваљда има јос цеститих судија поготово сад кад се дрма Доди столица.Немогу да вјерујем да да сви тако слусају кад је оцигледно да нас све води у пропаст

Name

Агент Добој

12.03.2025 19:42

Није он дзаба поставио министра правде Букејловица на мјесто министра правде па то је давно заврсено ја тебе за министра ти мени ослобадјајуцу пресуду.Живи били па видјели.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драган

12.03.2025 20:01

Затворите тог лупежа да Добој продише.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТЕШКО НАМА

12.03.2025 20:01

И како осудише дахије Омера Петровића.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зрео одавно

12.03.2025 20:37

За робију због лоповлука, криминала,лажи. Добојски ДОН дјувегија криминала.

Name

Омер Обрен

12.03.2025 21:09

Омер це бити будуци предсједник ентитета РС, видјет цес.

Name

За сваку

12.03.2025 21:20

жртву 5 година затвора.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ПОТКОВАНО СИГУРНО

12.03.2025 22:51

Ослобођен ЗЛОЧИНАЦ И ПРЕЛЕТАЧ сигурно Суд неради свој посао зато се велике афере не процесуирају у Р Србској

ОДГОВОРИТЕ