Вучевић у Бањалуци поводом обиљежавања Дана Републике, 9. јануара
Делегација Владе Србије предвођена премијером Милошем Вучевићем боравиће од данас у дводневној посети Бањалуци, где ће присуствовати обележавању Дана Републике - 9. јануара.
Република Српска 08.01.2025 | 07:17
Вучевића и министре у Влади Србије на бањалучком аеродрому дочекаће премијер Републике Српске Радован Вишковић, саопштено је из Владе Републике Српске.
Долазак делегације Владе Србије у Бањалуку најављен је за 14 сати.
Вучевић и чланови Владе Србије присуствоваће Свечаној академији која ће поводом Дана Републике, 9. јануара, бити одржана у Спортској дворани Борик.
На Свечаној академији обратиће се патријарх српски Порфирије, премијер Србије Милош Вучевић, председник Народне Скупштине Републике Српске Ненад Стевандић и српски члан и председавајућа Председништва БиХ Жељка Цвијановић.
Након академије, премијер Вучевић и чланови Владе Србије присуствоваће свечаном пријему у Административном центру Владе Републике Српске, који ће бити уприличен у оквиру обележавања Дана Републике.
Председник Републике Српске Милорад Додик, који је на кућном опоравку након операције у Београду почетком децембра прошле године, објавио је раније на платформи X најавни спот обележавања Дана Републике под називом "За вјечност рођена - Република Српска".
Девети јануар се обележава као Дан Републике Српске јер је тог датума 1992. године настала под првобитним називом Српска Република БиХ.
Основали су је српски посланици у тадашњој Скупштини БиХ након што су прегласани у кључним питањима о опстанку Југославије, а припадници друга два народа кренули у сецесију мимо воље Срба који су имали статус конститутивног народа.
(Тањуг) Фото: Илустрација
Коментари / 13
Оставите коментарКозарска Дубица
08.01.2025 07:59Док буду стајали на бини и громогласно паламудили о угрожености Републике Српске народ треба да зна; Боли њих брига за Републиком Српском. Несто је у криминалу да нема вас са БН тв и цапитала народ не би ништа знао! Нека нека испита, Има ли кога у Руми да може да каже које улице обухвата Бирачко место 43/Мали Радници у Општина Рума. Папак Дарко Бањац је гласао на том бирачком месту а ништа од некретнина није пријавио у Србији! Њима је имовина као и новац у Србији боли њих брига за грађане! Докле се дошло у случају папка Дарка Бањца Тужилаштво је формирало предмет због јавних набавки у бањи “Мљечаница”? Предузеће „Шумил“ из Козарске Дубице је добило све тендере у Бањи Мљечаници тако Дарко Бањац пљачка исту. Шумил је власништво Милана Шувака из Козарске Дубице који је партијски војник и пијун Бањчевог НПС-а. Купили су бензинску пумпу као и хотел Дошлић Д.О.О Александар Шувак рођак Милана Шувака је запослен као савјетник у Министарсво управе и локалне самоуправе наравно министар је од Сенка Јујић НПС Дарка Бањца.Именован је тако за в.д. директора Бање Мљечанице Дарко Бањац (занимљив детаљ на ту га је функцију формално именовао најновији прелетач Драган Брдар који је гле чуда и неслужбени свак Дарка Бањца) да не говоримо о намештеним тендерима и што је дотични помоћ која је стигла од владе Србије доделио свом оцу у питању је 10 000 км, друга ствар предсједник омладине НПС-а се формално води да ради у Туристичкој организацији у Козарској Дубици. Како то да лични шофер папка Дарка Бањца Далибор Кукић купи стан у Бања Луци и то новоградња, жена од шофера запослена у општини Козарска Дубица! Ајде бре па довољно папка Дарка Бањца видети у белом БМW-у од преко 100 хиљада како дивља по БЛ. Нико ми више ништа не треба рећи! То је бре картел а не странка…
ОДГОВОРИТЕБорац
08.01.2025 12:15Дал це обици јавне кухиње или це оног са 77 милиона будзетом?
Један из делегације
08.01.2025 08:24За шта је задужен Јадован Вишковић? У овом тексту га нема, можда ће он управљати парадом? И најспособнији је, окретан ко чигра. Па видјећемо, можда је отишао код Додика по мишљење.
ОДГОВОРИТЕСрпска у срцу
08.01.2025 10:01Нек је вјечна наша отаџбина Српска
мислим
08.01.2025 08:39Додик це бити под маском да га суд не препозна.немозе он то никоме предати.
ОДГОВОРИТЕборац
08.01.2025 08:40Хоцемо ли дозивити да нам Хрват врси смотру јединица??Изгледа да оцемо.
ОДГОВОРИТЕнезнам
08.01.2025 08:41Дали це се после тог славља повецати пензије и кренути привреда??
ОДГОВОРИТЕМишо
08.01.2025 08:52Важно је да се прислави празник у миру.Онако како то заслужује Република Српска.Живјела вјечно !
ОДГОВОРИТЕМилан Остојиц
08.01.2025 09:18Дамо је Бог вјецан глупи атеисти.
ОДГОВОРИТЕСрпска у срцу
08.01.2025 09:28Нек је вјечна наша отаџбина Српска.
ОДГОВОРИТЕДудук
08.01.2025 09:44Зар Дудук не мозе да додје на 2 сата на церемонију прославе бар на онај скадемски дио? Па ја би досао у инв.колицима када би био на његовом мјесту. Али "прпа бато", не смије кукавица доци, стали су му на реп американци и Сена Узуновиц. Има неко ко и њему мозе муда показати. Готов си Грбо...ти си заврсио са својом политиком..Адио
ОДГОВОРИТЕРЕ ДУДУК
08.01.2025 10:02НАРАВНО ДА НЕ СМИЈЕ. АКО НЕ ДОДЈЕ ТО МУ ЈЕ ОДМАХ ЈЕДАН ПЛУС ПРЕД СУДОМ
Јоле
08.01.2025 11:19Додик у свом болу, док Стевандић цвета
ОДГОВОРИТЕ