Петровић: Навикли сте да пљачкате, хоћете да блокирате град

СНСД и његови партнери у Скупштини града Бијељина једва су дочекали негативни ревизарски извештај Градске управе који је радила Главана служба за ревизију јавног сектора Републиле Српске. Тврде да су у Градској управи присустне незаконитости, а градоначелник Љубиша Петровић им одговара: вас боли када се новац враћа народу, навикли сте да пљачкате народ и грађане.

Република Српска 05.09.2024 | 17:36
Петровић: Навикли сте да пљачкате, хоћете да блокирате град

СНСД-ова скупштинска већина, која након одржаног референдума о опозиву градоначелника нема легитимитет, наводи да је Градска управа добила негативно ревизорско мишљење.

Буџетске ставке које се односе на текуће расходе пробијене су за више од 10 милиона КМ, највише у области личних примања, кажу они који су рушили сваки предлог градоначелника о ребаласу буџета.

“Од пропуста који су констатовани, неки се односе на незаконито запошљавање, на јавне набавке, једностране измјене правилника и других аката за које није постојала надлежност ГУ да то чини, на незаконите релокације у износу од око 8,5 милиона КМ, те непровођење конкурса за начелнике одјељења”, наводи Ђурђевић.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић оштро одговара:

"Данашње засједање било је сабирање гладних вукова, истих оних који су Бијељину оставили без ребаланска буџета 2023. године. Тиме су без новца хтјели да оставе родитеље, бебе, ученике, студенте, социјалне категорије, пољопривреднике, предузетнике, тврди Петровић, додајући да је Град морао да иде тежим путем да то спријечи.

“Намјера им је била да блокирају град тиме што нису хтјели да усвоје ребаланс буџета. То смо схватили одмах након неуспајавања ребаланса, те смо почетком јануара кренули да наведеним категоријама исплатимо новац и у томе смо успјели. 

Њихови монструозни покушаји да блокирају град нису успјели јер њих боли када се новац враћа народу. Они су навикли да пљачкају народ и грађане. За гладне вукове који су се и данас сабрали на сједници важи она народа пословица да спремни да промијене длаку, али ћуд никада неће промијенити. То народ мора да зна”, категоричан је Петровић.

Због тога су овакви напади на мене и Градску управу израз лицемјерства, истиче Петровић.

“За сваку марку, па и фенинг из градског буџет се зна гдје је отишла, којим категоријама становништа. Да желимо нешто да скривамо не бисмо на почетку мандата ја и сарадници донијели одлуку коју нико никад није раније донио, а то је да је свака марка коју град приходује на рачун видљива, као и да се за сваку марку коју Град потроши тачно зна гдје је завршила јер је то видљиво на градском сајту”, јасан је Петровић.

То је огромна разлика у односу на неке друга градове и општине које, вјерујем, не смију приказти дневне трансакције новца”, закључио је градоначелник Бијељине. 

(БН) Фото: БН

Коментари / 22

Оставите коментар
Name

Радан Срдјан

05.09.2024 17:51

То мој добри Љубиса.Има да приме.самар као и просли.пут.Нема сансе да те и на једном бирацком мјесту добију.Бице јос убједљивија побједа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Басел

05.09.2024 20:17

Петровиц се висе не рада благо његовим родитељима има да се поносе са њим али и јесу га људски одгојили и васпитали у октобру има багру да помете

Name

ПТАВДА ЗА НАРОД

05.09.2024 20:30

Пуна подрска за Градонацелника Љубису Петровица. Сваки цовјек који нема лицни интерес од владајуце странке и њених "квази" коалиционих партнера подрзава твој рад, труд и твоје постовање према нама као обицним људима. Ријец ПОСТЕЊЕ повезујем са твојом особином и ту особину ти нико не мозе одузети. Ти си једини цовјек који се бори против резима и то срцем. Казу да све има своју цијену, али ти си доказао супротно. Ти си први цовјек који је стао на пут криминалу у многобројним институцијама на подруцју Бијељине. Запамтите народ све памти, па врати и то све по заслузи!

Name

ре

05.09.2024 22:40

Петровићу хапси ту багру, имаш све доказе пљачке претходних деценија, подноси кривичне пријаве и нека то буде процесуирано.

Name

Гле чуда

05.09.2024 18:06

Негативан извјештај само тамо гдје не влада приватна секта

ОДГОВОРИТЕ
Name

Прика бн

05.09.2024 21:50

Захваљујем доктору, има наша три гласа кад год се кандидује. Мислим да је дошло вријеме да окупатори буду потучени до ногу, и истјерани из бијељине. Ови су за прошле изборе плаћали глас 50км,а доктор је исплатио за сваког ученика око 300км,плус накнада за превоз сваког мјесеца. Само свака част

Name

Народ зна

05.09.2024 18:06

Петровицево постење ницим не мозете оспорити нити га наруценим које каквим извјестајима спријецити да га народ не изабере за градонацелника.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Само

05.09.2024 18:54

Да не прави лосе слике додика.

Name

Б.лука

05.09.2024 18:16

Љубиша је прави човјек који ради за народ, Српска треба овакве људе, а не ове буздоване и балване који нас намјерно по страним инструкцијама уништавају и руше, они су их и довели на власт..... Нацисти....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нн

05.09.2024 18:28

Ко провјерава будет опстине Целинац куд иде.то изглефа није ни вазно само их занима Љубиса.и Милицевиц

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мацак

05.09.2024 18:32

Камо среце да целинац једном у зивоту има оваквог нацелника ко Бијељина

ОДГОВОРИТЕ
Name

реалност

05.09.2024 19:12

Љубиша Петровић за предсједника РС!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Влашћу обесправљени грађанин

05.09.2024 19:26

Браво Љубиша. Твоја "владавина" је све чвршћа и чвршћа.Неможе ти нико ништа,што би рекли"они". Нека те Бог те чува!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ГС за ревизоју

05.09.2024 19:38

је у слузби мафијаса на власти. Народе, треба објавити рат мафији која влда РС и институцијама. Америко помагај, покрасце изборе лопови, проситуј санкције на све руководство секте на власти, нароцито Елеку, Несицу и др

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дара

06.09.2024 10:58

Бијељина је поносна на свога градонацелника.Љубису!!! Немогу те побиједит , нити купит ни сувим златом . Љ У Б И С А

Name

Ниx

05.09.2024 19:38

Ђурђевић нема дана радног стажа,шта он има причати?!?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јово

05.09.2024 21:16

Може ли се како овом Ђурђовићу забранити даље бављење политиком. Лик нити смрди нит мирише. Прича небулозе, а 6 хиљада му је плата.

Name

Хаха

05.09.2024 19:42

У Бијељини је било што никад нигде није. Градоначелник из СДС а већину су чинили нека коалиција против Петровића. Ајде тога има и код других. Међутим ова већина је тражила опозив градоначелника и провела се као бос по трњу. Петровић их поразио само тако и види ово они после тога и даље остали у Скупштини као већина. Чега су они били већина зна ли то ико објаснити?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Семберка

05.09.2024 19:52

Не блокирају они Љубишу,већ народ Бијељине.Шака јада,погледајте те изгубљене душе. Жао ми их је,знају они да то што раде није добро,али су душу продали ђаволу. Дала баба банку да уђе у коло,а сад даје двије да изађе,али не може. Е,то је са тим јадним изгубљеним ,,душама,,.Људи без лика и дјела,обичне марионете.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ненад-Нострадамус

06.09.2024 09:04

Могу они да изадју из кола ,али неце довољно им је да сваке двије године добију по 100-200 марака и неку привилегију.На крају они све то одраде и дупло висе,али нису тога свјесни све су то лоси дјаци да заврсе и Основну Сколу имали су проблема,а сада посједују и неке факултете.Знам их ја доста,али знам и оне који су уцили да би заврсили факултет,али се повлаце пред овим неписменим из неких разлога.

Name

Басел

05.09.2024 20:12

Свака цаст г Петровиц мало имамо такви људи који се боре за своје градане да су нам остали политицари приближно вама били би мала свајцарска

ОДГОВОРИТЕ
Name

Младост

06.09.2024 19:19

Ваљало би и Љубиши да се мало одужи овој дјеци што раде у општини дужи период и прими их на неодређено. Лијепо је што прима приправнике,али треба мислити и на ове људе који су ту уз њега и они су његових година,а још нису ријешили питање посла,све дјелује као неко условљавање,а не заслужују то. До побједе Љубиша

ОДГОВОРИТЕ