Судар два борбена авиона - погинуо пилот и ученик

Након што су се на сјевероистоку Француске сударила два борбена авиона Рафале потврђено је да су погинули пилот инструктор и његов ученик, док је пилот другог авиона пребачен у болницу.

Свијет 15.08.2024 | 07:38
Судар два борбена авиона - погинуо пилот и ученик

Информацију је потврдио француски предсједник Еммануел Мацрон.

С тугом сазнајемо о смрти капетана Себастиена Мабиреа и поручника Маттхиса Лауренса у ваздушној несрећи у мисији обуке, објавио је Мацрон на X.

Још није утврђено на који је начин дошло до несреће те је истакнуто да су несреће са овим борбеним авионима ријетке.

Млазњаци су се срушили у сриједу ујутро у области Аутревилле, између Восгеса и Меуртхе-ет-Моселлеа, јужно од Цоломбеy-лес-Беллеса у сјевероисточној Француској и близу њемачке границе.

(Клиx) Фото: ЕПА-ЕФЕ

Коментари / 2

Оставите коментар
Name

З

15.08.2024 14:14

Гдје су НАТО - наци коментатори, да нам кажу како су руски авиони смеће? Та било, појела маца језик?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

И јесте смеће!

15.08.2024 17:41

Падају сваки дан а у нато-у сваке треће године.