Звезда доживјела шести узастопни пораз у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде доживели су 20. пораз у Евролиги.

Спорт 20.03.2024 | 22:11

Црвено-бели су у утакмици 30. кола на свом терену изгубили од Панатинаикоса резултатом 76:89 (20:29, 21:22, 15:19, 20:19).

Црвена звезда је доживела шести узастопни пораз у Евролиги, а пети узастопни од Панатинаикоса. Био је ово осми пораз Звезде код куће пред својим навијачима.

Клуб из Атине је стигао до 19. победе и изједначио се на деоби трећег места са Фенербахчеом и Монаком.

По 19 поена су постигли Недовић и Давидовац, а двоцифрен је био и Боломбој са 11 поена.

Матијас Лесор је био најефикаснији у тиму Панатинаикоса са 19 поена. Слукас и Митоглу су постигли по 17 поена, Нан 15, а Грант 12.

У тим Звезде се вратио Милош Теодосић, али кошаркаши Панатинаикоса нису превише обраћали пажњу на то. Сипали су тројке у првој четвртини, чак шест њих, и направили пристојну разлику већ после десет минута игре.

До краја првог полувремена грчки тим је стигао до девет тројки и двоцифрене предности.

Звезда је у трећој четвртини успела да се приближи на седам поена заостатка, али је тада на сцену ступио Матијас Лесор. Бивши кошаркаш Партизана је у наредним минутама имао свој шоу у Арени, везао је десет поена и донео свом тиму 16 поена вишка.

У наредном 31. колу Црвена звезда дочекује Виртус у петак, док Панатинаикос дочекује Барселону.