Zvezda doživjela šesti uzastopni poraz u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su 20. poraz u Evroligi.

Sport 20.03.2024 | 22:11

Crveno-beli su u utakmici 30. kola na svom terenu izgubili od Panatinaikosa rezultatom 76:89 (20:29, 21:22, 15:19, 20:19).

Crvena zvezda je doživela šesti uzastopni poraz u Evroligi, a peti uzastopni od Panatinaikosa. Bio je ovo osmi poraz Zvezde kod kuće pred svojim navijačima.

Klub iz Atine je stigao do 19. pobede i izjednačio se na deobi trećeg mesta sa Fenerbahčeom i Monakom.

Po 19 poena su postigli Nedović i Davidovac, a dvocifren je bio i Bolomboj sa 11 poena.

Matijas Lesor je bio najefikasniji u timu Panatinaikosa sa 19 poena. Slukas i Mitoglu su postigli po 17 poena, Nan 15, a Grant 12.

U tim Zvezde se vratio Miloš Teodosić, ali košarkaši Panatinaikosa nisu previše obraćali pažnju na to. Sipali su trojke u prvoj četvrtini, čak šest njih, i napravili pristojnu razliku već posle deset minuta igre.

Do kraja prvog poluvremena grčki tim je stigao do devet trojki i dvocifrene prednosti.

Zvezda je u trećoj četvrtini uspela da se približi na sedam poena zaostatka, ali je tada na scenu stupio Matijas Lesor. Bivši košarkaš Partizana je u narednim minutama imao svoj šou u Areni, vezao je deset poena i doneo svom timu 16 poena viška.

U narednom 31. kolu Crvena zvezda dočekuje Virtus u petak, dok Panatinaikos dočekuje Barselonu.