Новак Ђоковић изгубио од Јаника Синера

- Тениска репрезентација Италије изједначила је на 1:1против Србије у полуфиналу Дејвис Купа пошто је Јаник Синер победио Новака Ђоковића резултатом 2:1 (6:2, 6:2, 7:5) за два сата и 35 минута, па ће о противнику Аустралије у финалу одлучивати дуел дублова.

Тенис 25.11.2023 | 18:32

Знало се после победе Кецмановића над Лоренцом Музетијем (2:1) да је Србији за пласман у финале Дејвис Купа потребно да Ђоковић други пут у шест дана Синера, али се Италијан реванширао Србину за пораз у финалу завршног Мастерса.

Није добро почело за Србију, Синер је у првом сету направио два брејка, рутински повео 1:0 и понадао се да може да врати Ђоковићу за пораз у финалу завршног мастерса. Лош први сет није утицао на самопоуздање Ђоковића, који је у другом сету показао зашто је најбољи на планети. Рутински је изједначио на 1:1, уз два брејка вишка, и увео меч у одлучујући сет.

Трећи сет је био изузетно напет и драматичан. Ђоковић није искористио брејк лопту у другом и осмом гему. Код вођства 5:4, Србин није искористио чак три везане меч лопте на сервис Италијана, Синер је затим изједначио на 5:5, па направио брејк и потом сервисом потврдио победу којом је сачувао наду Италији да се пласира у финале.

Одлуку о финалу донеће дубл који ће почети после 18 часова.

(Тањуг) Фото: Тањуг