Novak Đoković izgubio od Janika Sinera

- Teniska reprezentacija Italije izjednačila je na 1:1protiv Srbije u polufinalu Dejvis Kupa pošto je Janik Siner pobedio Novaka Đokovića rezultatom 2:1 (6:2, 6:2, 7:5) za dva sata i 35 minuta, pa će o protivniku Australije u finalu odlučivati duel dublova.

Tenis 25.11.2023 | 18:32

Znalo se posle pobede Kecmanovića nad Lorencom Muzetijem (2:1) da je Srbiji za plasman u finale Dejvis Kupa potrebno da Đoković drugi put u šest dana Sinera, ali se Italijan revanširao Srbinu za poraz u finalu završnog Mastersa.

Nije dobro počelo za Srbiju, Siner je u prvom setu napravio dva brejka, rutinski poveo 1:0 i ponadao se da može da vrati Đokoviću za poraz u finalu završnog mastersa. Loš prvi set nije uticao na samopouzdanje Đokovića, koji je u drugom setu pokazao zašto je najbolji na planeti. Rutinski je izjednačio na 1:1, uz dva brejka viška, i uveo meč u odlučujući set.

Treći set je bio izuzetno napet i dramatičan. Đoković nije iskoristio brejk loptu u drugom i osmom gemu. Kod vođstva 5:4, Srbin nije iskoristio čak tri vezane meč lopte na servis Italijana, Siner je zatim izjednačio na 5:5, pa napravio brejk i potom servisom potvrdio pobedu kojom je sačuvao nadu Italiji da se plasira u finale.

Odluku o finalu doneće dubl koji će početi posle 18 časova.

(Tanjug) Foto: Tanjug