Кошаркаши Звезде поражени од Арманија у Београду

- Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Штарк арени од Арманија 93:71 (20:19, 18:20, 25:17, 30:15) у мечу 10. кола Евролиге.

Кошарка 24.11.2023 | 22:27

Црвена звезда сад има скор 3-7, а Армани 4-6.

Пре утакмице уручен је пригодан поклон бившем тренеру Звезде Милану Томићу, сад једном од помоћника Етореу Месини у Милану.

После изједначене прве деонице, гости су у 12. минуту први пут имали осетнију предност (28:21).

Било је и 37:28 за госте, али се Звезда до полувремена тргла и отишла са предношћу на "велики одмор" резултатом 39:38 после сјајне тројке Милоша Теодосића.

Почетком треће деонице Звезда је повела плус шест (47:41), а потом је у следила серија гостију 12:0.

Прву двоцифрену предност гости су имали у 28. минуту (61:51).

У последњу деоницу ушло се резултатом 63:56 за госте.

Везаним тројкама Шевона Шилдса Армани је пет минута пре краја водио 75:65, а убрзо затим и 82:67, па је тад било јасно да ће два бода у Италију.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Дејан Давидовац са 18 поена, Немања Недовић је дао 16, а двоцифрен је био и Лука Митровић са 11.

Армани је предводио Маодо Ло са 32 поена, Шевон Шилдс је дао 19, а Никола Миротић, који је дочекан великим аплаузом од навијача Звезде, постигао је само осам поена.

У наредном колу Звезда следећег петка дочекује Ефес.

(Тањуг) Фото: Спортал