Košarkaši Zvezde poraženi od Armanija u Beogradu

- Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Štark areni od Armanija 93:71 (20:19, 18:20, 25:17, 30:15) u meču 10. kola Evrolige.

Košarka 24.11.2023 | 22:27

Crvena zvezda sad ima skor 3-7, a Armani 4-6.

Pre utakmice uručen je prigodan poklon bivšem treneru Zvezde Milanu Tomiću, sad jednom od pomoćnika Etoreu Mesini u Milanu.

Posle izjednačene prve deonice, gosti su u 12. minutu prvi put imali osetniju prednost (28:21).

Bilo je i 37:28 za goste, ali se Zvezda do poluvremena trgla i otišla sa prednošću na "veliki odmor" rezultatom 39:38 posle sjajne trojke Miloša Teodosića.

Početkom treće deonice Zvezda je povela plus šest (47:41), a potom je u sledila serija gostiju 12:0.

Prvu dvocifrenu prednost gosti su imali u 28. minutu (61:51).

U poslednju deonicu ušlo se rezultatom 63:56 za goste.

Vezanim trojkama Ševona Šildsa Armani je pet minuta pre kraja vodio 75:65, a ubrzo zatim i 82:67, pa je tad bilo jasno da će dva boda u Italiju.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 18 poena, Nemanja Nedović je dao 16, a dvocifren je bio i Luka Mitrović sa 11.

Armani je predvodio Maodo Lo sa 32 poena, Ševon Šilds je dao 19, a Nikola Mirotić, koji je dočekan velikim aplauzom od navijača Zvezde, postigao je samo osam poena.

U narednom kolu Zvezda sledećeg petka dočekuje Efes.

(Tanjug) Foto: Sportal