Хаос у Денверу: Јокић тучен па искључен

Невјероватне сцене у Детроиту. Дошли су Денвер нагетси у Мичиген да поправе утисак послије два везана пораза, а већ до полувремена остали и без Мајкла Мелоуна и без Николе Јокића.

Кошарка 21.11.2023 | 09:06

Судије су на мање од минут и по прије краја првог полувремена разбјесниле Николу Јокића јер у два наврата нису свирале прекршај над њим. Српски центар је жестоко кренуо у правцу судија да добије објашњење, али умјесто њега, зарадио је другу техничку грешку и Нагетси су у други дио утакмице морали без свог лидера.

А да читава ситуација буде још гора по Денвер, током прве дионице гостујући тим остао је и без тренера Мајкла Мелоуна. И њега су судије озбиљно ражестиле и он је две техничке грешке зарадио већ током првог периода игре.

Још крајем прве дионице кренуло је Јокићево препуцавање са судијама. Након што им је Сомборац поручио да се пробуде, Нагетси су направили серију од 13:3, од заостатка 23:21, дошли до вођства 26:34.

Никола је прву техничку грешку зарадио на 07:19 прије краја прве дионице, Мелоун на минут и по прије краја из истог разлога као и Јокић... И то двије заредом. У тренутку када је искључен српски центар имао је девет поена и по пет скокова и асистенција.

Међутим и поред изостанка најбољег играча Јокића, као и одраније повријеђеног Џамала Мареја и главног тренера Мајка Мелоуна, Денвер је славио против Детроита 107:103.

Реџи Џексон је меч завршио са 21 поеном, три скока, и шест асистенција диригујући игром Нагетса заједно са Гордоном. Колдвел Поупу је имао 20 поена, по три скока и асистенције, али и двије украдене лопте, док је Гордон уписао 11 поена, али три кључна за побједу Денвера. Притом је ухватио девет лопти и поделио седам асистенција. Значајан допринос имао је и Мајкл Портер Џуниор који је на 14 поена, додао и 11 скокова, односно две асистенције, а енергични Браун је меч окончао са учинком од 15 кошева, шест ухваћених лопти и две асистенције.

(Независне) Фото: Тањуг/АП