Haos u Denveru: Jokić tučen pa isključen

Nevjerovatne scene u Detroitu. Došli su Denver nagetsi u Mičigen da poprave utisak poslije dva vezana poraza, a već do poluvremena ostali i bez Majkla Melouna i bez Nikole Jokića.

Košarka 21.11.2023 | 09:06

Sudije su na manje od minut i po prije kraja prvog poluvremena razbjesnile Nikolu Jokića jer u dva navrata nisu svirale prekršaj nad njim. Srpski centar je žestoko krenuo u pravcu sudija da dobije objašnjenje, ali umjesto njega, zaradio je drugu tehničku grešku i Nagetsi su u drugi dio utakmice morali bez svog lidera.

A da čitava situacija bude još gora po Denver, tokom prve dionice gostujući tim ostao je i bez trenera Majkla Melouna. I njega su sudije ozbiljno ražestile i on je dve tehničke greške zaradio već tokom prvog perioda igre.

Još krajem prve dionice krenulo je Jokićevo prepucavanje sa sudijama. Nakon što im je Somborac poručio da se probude, Nagetsi su napravili seriju od 13:3, od zaostatka 23:21, došli do vođstva 26:34.

Nikola je prvu tehničku grešku zaradio na 07:19 prije kraja prve dionice, Meloun na minut i po prije kraja iz istog razloga kao i Jokić... I to dvije zaredom. U trenutku kada je isključen srpski centar imao je devet poena i po pet skokova i asistencija.

Međutim i pored izostanka najboljeg igrača Jokića, kao i odranije povrijeđenog Džamala Mareja i glavnog trenera Majka Melouna, Denver je slavio protiv Detroita 107:103.

Redži Džekson je meč završio sa 21 poenom, tri skoka, i šest asistencija dirigujući igrom Nagetsa zajedno sa Gordonom. Koldvel Poupu je imao 20 poena, po tri skoka i asistencije, ali i dvije ukradene lopte, dok je Gordon upisao 11 poena, ali tri ključna za pobjedu Denvera. Pritom je uhvatio devet lopti i podelio sedam asistencija. Značajan doprinos imao je i Majkl Porter Džunior koji je na 14 poena, dodao i 11 skokova, odnosno dve asistencije, a energični Braun je meč okončao sa učinkom od 15 koševa, šest uhvaćenih lopti i dve asistencije.

(Nezavisne) Foto: Tanjug/AP