Пораз Партизана у АБА лиги од Цедевита Олимпије

- Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у Љубљани од екипе Цедевита Олимпије резултатом 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20) у мечу осмог кола регионалне АБА лиге.

Кошарка 20.11.2023 | 21:15

Најефикаснији у екипи Партизана био је Френк Камински са 20 поена, док је Зек Ледеј убацио 17. Код домаћих, најбољи је био Јака Блажич, који је постигао 29 поена, док је Клемен Препелич додао 18.

"Црно-бели" после осмог кола у регионалном такмичењу имају пет победа и три пораза, док је Цедевита Олимпија забележила учинак од 6/2.
 Партизан на овом мечу није могао да рачуна на повређене Кевина Пантера и Уроша Трифуновића, док Балша Копривица и Тристан Вукчевић нису улазили у игру.

Кошаркаши Партизана ће у наредном колу АБА лиге на свом терену дочекати Борац, док ће Цедевита Олимпија гостовати Будућности.

Оба тима су се смењивала у вођству на старту прве четвртине, а Партизан је први стекао осетнију предност у седмом минуту, која је износила седам поена - 24:17. Цедевита Олимпија је смањила на 22:24, а први деоница је завршена вођством гостију од 27:22.

Партизан је у 12. минуту стигао до предности од 34:25, а онда су гости остали без Алексе Аврамовића. Јака Клобучар је ударио у нос кошаркаша Партизана, који је због повреде напустио терен и више се није враћао у игру. Домаћи кошаркаши су у 15. минуту серијом 14:3 преокренули резултат и стекли су предност од 39:37. Екипе су се потом смењивале у вођству, а прво полувреме је завршено вођством Цедевита Олимпије 51:50.

Велика борба је вођена у трећој четвртини, а Цедевита Олимпија је у последњи део меча ушла са вођством од 73:71. Кошаркаши из Љубљане су повели 76:71 на старту последње четвртине.

Домаћи кошаркаши су одржавали вођство од три до пет поена, а у 35. минуту кошаркаш Партизана Зек Ледеј добио је намерну грешку због фаула над Блажичем. Уследило је кошкање играча на терену, а Препелич је добио техничку грешку.

Кошаркаши Цедевита Олимпије су на 100 секунди пре краја стигли до највеће предности на мечу, која је износила 93:87. Партизан је смањио на 93:91, али су домаћи кошаркаши сачували вођство и на крају су победили резултатом 95:91. Ово је био трећи пораз "црно-белих" ове сезоне у АБА лиги.

(Тањуг) Фото: Тањуг