Poraz Partizana u ABA ligi od Cedevita Olimpije

- Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Ljubljani od ekipe Cedevita Olimpije rezultatom 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20) u meču osmog kola regionalne ABA lige.

Košarka 20.11.2023 | 21:15

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Frenk Kaminski sa 20 poena, dok je Zek Ledej ubacio 17. Kod domaćih, najbolji je bio Jaka Blažič, koji je postigao 29 poena, dok je Klemen Prepelič dodao 18.

"Crno-beli" posle osmog kola u regionalnom takmičenju imaju pet pobeda i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija zabeležila učinak od 6/2.
 Partizan na ovom meču nije mogao da računa na povređene Kevina Pantera i Uroša Trifunovića, dok Balša Koprivica i Tristan Vukčević nisu ulazili u igru.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu ABA lige na svom terenu dočekati Borac, dok će Cedevita Olimpija gostovati Budućnosti.

Oba tima su se smenjivala u vođstvu na startu prve četvrtine, a Partizan je prvi stekao osetniju prednost u sedmom minutu, koja je iznosila sedam poena - 24:17. Cedevita Olimpija je smanjila na 22:24, a prvi deonica je završena vođstvom gostiju od 27:22.

Partizan je u 12. minutu stigao do prednosti od 34:25, a onda su gosti ostali bez Alekse Avramovića. Jaka Klobučar je udario u nos košarkaša Partizana, koji je zbog povrede napustio teren i više se nije vraćao u igru. Domaći košarkaši su u 15. minutu serijom 14:3 preokrenuli rezultat i stekli su prednost od 39:37. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a prvo poluvreme je završeno vođstvom Cedevita Olimpije 51:50.

Velika borba je vođena u trećoj četvrtini, a Cedevita Olimpija je u poslednji deo meča ušla sa vođstvom od 73:71. Košarkaši iz Ljubljane su poveli 76:71 na startu poslednje četvrtine.

Domaći košarkaši su održavali vođstvo od tri do pet poena, a u 35. minutu košarkaš Partizana Zek Ledej dobio je namernu grešku zbog faula nad Blažičem. Usledilo je koškanje igrača na terenu, a Prepelič je dobio tehničku grešku.

Košarkaši Cedevita Olimpije su na 100 sekundi pre kraja stigli do najveće prednosti na meču, koja je iznosila 93:87. Partizan je smanjio na 93:91, ali su domaći košarkaši sačuvali vođstvo i na kraju su pobedili rezultatom 95:91. Ovo je bio treći poraz "crno-belih" ove sezone u ABA ligi.

(Tanjug) Foto: Tanjug