Кошаркаши Партизана побиједили Албу у Евролиги

- Кошаркаши Партизана победили су вечерас Албу резултатом 89:74 мечу 9. кола Евролиге.

Кошарка 17.11.2023 | 22:57

Алба је боље играла на старту меча и водила ј20:14 у финишу прве деонице.

Партизан је на крилима одличне игре Алексе Аврамовића преузео вођство у другој четвртини, а највише је било плус шест (34:28).

Прво полувреме окончано је 43:40 за "црно-беле".

У финишу треће деонице Партизан је први пут стекао двоцифрену предност, а у 30. минуту имао је плус 13 (65:52).

Са "плус 13" за домаћина (74:61) се ушло и у последњих шест минута игре и тад је већ било решено питање победника.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Аврамовић са 20 поена, а двоцифрени су били и Данило Анђушић са 16, док су Зек Ледеј и Џејмс Нанели дали по 14.

За Партизан нису играли болесни Ален Смаилагић и повређени Кевин Пантер.

Код Албе се истакао Јоханес Тиман са 21 поеном, а двоцифрени су били и Тим Шнајдер са 12 и Луис Олинде са 10.

Партизан сад има скор 4-5, док је Алба остала на само једној победи у девет рунди.

У наредном колу Партизан следећег петка гостује Ефесу.

(Тањуг) Фото: Тањуг