Партизан послије драме побиједио Црвену звезду

- Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Београду екипу Црвене звезде резултатом 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21) у мечу петог кола Евролиге.

Кошарка 26.10.2023 | 21:57

Најефикаснији у екипи Партизана био је Алекса Аврамовић са 14 поена, док је Зек Ледеј додао 13. Огњен Јарамаз је убацио 12, а Френк Камински 11 поена.

У тиму Црвене звезде најефикаснији је био Џоел Боломбој са 16 поена, док је Шабаз Нејпир постигао 14, а Адам Ханга и Јаго дос Сантос су убацили по 11.

Кошаркаши "црно-белих" после пет кола у ЕЛ имају две победе и три пораза, док је Црвена звезда остварила један тријумф уз четири неуспеха.

Партизан је ношен феноменалном подршком са трибина боље отворио меч и повео 10:0 и 17:2 уз девет поена Каминског који је у том периоду промашио и три слободна бацања.

Звезда је на крилима Милоша Теодосића успела да се консолидује у финишу прве деонице која је окончана вођством Партизана 22:13.

Наставила је Звезда да смањује предност Партизана и стигла на само минус један - 25:26 у петом минуту друге деонице. Уследио је фестивал тројки на обе стране, а у последња два минута првог полувремена се ушло са 40:35 за Партизан, а на велики одмор се отишло нерешено - 42:42.

И на старту другог полувремена Звезда је наставила са бољом игром, захваљујући серији грешака Кевина Пантера и тројкама Нејпира гости су отишли на плус 10 - 60:50. Тројком Рокаса Гиедраитиса Звезда је повела 65:53, што је и био резултат на крају треће деонице.

Звезда је максималних плус 13 имала у 32. минуту - 68:55. Серијом 7:0 Партизан је стигао на 62:68 на 7.03 до краја утакмице. Одбила је Звезда тај напад и поново отишла на плус 11 - 75:64. Партизан се у потпуности вратио у меч серијом 13:2 у којој је Алекса Аврамовић дао седам поена.

У последњих 95 секунди ушло се с резултатом 80:80. Уследила је тројка Аврамовића, а затим је Теодосић погодио једно од три слободна бацања. Јарамаз је затим погодио једно од два бацања за 84:81.

Партизан је имао напад за победу, али је Аврамовић промашио шут за три поена. Уследила је неизвесна пенал завршница. На 11 секунди пре краја Теодосић је са линије пенала смањио на 84:83 за Партизан.  Ледеј је потом искористио оба бацања за 86:83 на 10 секунди до краја.

Нејпир је затим погодио једно слободно бацање и смањио вођство Партизана на 84:86. Поново је на линију пенала стао Ледеј и четири секунде пре краја погодио оба пута за 88:84, а коначан резултат поставио  је Тоби. Партизан је на крају славио са 88:86.

Утакмици у Арени присуствовали су и фудбалери Партизана, најбољи тенисер света Новак Ђоковић, селектор мушке рукометне репрезентације Србије Тони Ђерона, легендарни грчки кошаркаш Теодорас Папалукас, некадашњи немачки фудбалерки репрезентативац Бастијан Швајнштајгер.

Црвена звезда ће у наредном колу Евролиге другог новембра на свом терену дочекати Бајерн, док ће Партизан дан касније гостовати Басконији.

Партизан и Црвена звезда ће у понедељак играти у петом колу регионалне АБА лиге, а домаћини ће поново бити "црно-бели".

(Тањуг) Фото: Старспорт