Partizan poslije drame pobijedio Crvenu zvezdu

- Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Crvene zvezde rezultatom 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21) u meču petog kola Evrolige.

Košarka 26.10.2023 | 21:57

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksa Avramović sa 14 poena, dok je Zek Ledej dodao 13. Ognjen Jaramaz je ubacio 12, a Frenk Kaminski 11 poena.

U timu Crvene zvezde najefikasniji je bio Džoel Bolomboj sa 16 poena, dok je Šabaz Nejpir postigao 14, a Adam Hanga i Jago dos Santos su ubacili po 11.

Košarkaši "crno-belih" posle pet kola u EL imaju dve pobede i tri poraza, dok je Crvena zvezda ostvarila jedan trijumf uz četiri neuspeha.

Partizan je nošen fenomenalnom podrškom sa tribina bolje otvorio meč i poveo 10:0 i 17:2 uz devet poena Kaminskog koji je u tom periodu promašio i tri slobodna bacanja.

Zvezda je na krilima Miloša Teodosića uspela da se konsoliduje u finišu prve deonice koja je okončana vođstvom Partizana 22:13.

Nastavila je Zvezda da smanjuje prednost Partizana i stigla na samo minus jedan - 25:26 u petom minutu druge deonice. Usledio je festival trojki na obe strane, a u poslednja dva minuta prvog poluvremena se ušlo sa 40:35 za Partizan, a na veliki odmor se otišlo nerešeno - 42:42.

I na startu drugog poluvremena Zvezda je nastavila sa boljom igrom, zahvaljujući seriji grešaka Kevina Pantera i trojkama Nejpira gosti su otišli na plus 10 - 60:50. Trojkom Rokasa Giedraitisa Zvezda je povela 65:53, što je i bio rezultat na kraju treće deonice.

Zvezda je maksimalnih plus 13 imala u 32. minutu - 68:55. Serijom 7:0 Partizan je stigao na 62:68 na 7.03 do kraja utakmice. Odbila je Zvezda taj napad i ponovo otišla na plus 11 - 75:64. Partizan se u potpunosti vratio u meč serijom 13:2 u kojoj je Aleksa Avramović dao sedam poena.

U poslednjih 95 sekundi ušlo se s rezultatom 80:80. Usledila je trojka Avramovića, a zatim je Teodosić pogodio jedno od tri slobodna bacanja. Jaramaz je zatim pogodio jedno od dva bacanja za 84:81.

Partizan je imao napad za pobedu, ali je Avramović promašio šut za tri poena. Usledila je neizvesna penal završnica. Na 11 sekundi pre kraja Teodosić je sa linije penala smanjio na 84:83 za Partizan.  Ledej je potom iskoristio oba bacanja za 86:83 na 10 sekundi do kraja.

Nejpir je zatim pogodio jedno slobodno bacanje i smanjio vođstvo Partizana na 84:86. Ponovo je na liniju penala stao Ledej i četiri sekunde pre kraja pogodio oba puta za 88:84, a konačan rezultat postavio  je Tobi. Partizan je na kraju slavio sa 88:86.

Utakmici u Areni prisustvovali su i fudbaleri Partizana, najbolji teniser sveta Novak Đoković, selektor muške rukometne reprezentacije Srbije Toni Đerona, legendarni grčki košarkaš Teodoras Papalukas, nekadašnji nemački fudbalerki reprezentativac Bastijan Švajnštajger.

Crvena zvezda će u narednom kolu Evrolige drugog novembra na svom terenu dočekati Bajern, dok će Partizan dan kasnije gostovati Baskoniji.

Partizan i Crvena zvezda će u ponedeljak igrati u petom kolu regionalne ABA lige, a domaćini će ponovo biti "crno-beli".

(Tanjug) Foto: Starsport