Мук на Максимиру: АЕК побиједио Динамо у Загребу

- Фудбалери АЕК-а победили су вечерас у Загребу екипу Динама резултатом 2:1 (0:1) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 15.08.2023 | 22:05

Динамо је повео голом Марка Булата у 39. минуту. Гости су изједначили поготком Стивена Зубера у 59. минуту, а победу шампиону Грчке донео је Константинос Галанопулос у 90. минуту. Реванш меч биће одигран у суботу у Атини.

Први меч трећег кола квалификација за ЛШ између АЕК-а и Динама требало је да буде одигран осмог августа у Атини, али је отказан због сукоба навијача два клуба. У тим сукобима је убијен навијач грчког клуба Михалис Кацурис, а осам особа је повређено.

Грчка полиција је потом ухапсила 105 особа, од чега више од 90 хрватских навијача, због нереда у Атини.

(Тањуг) Фото: ЕПА-ЕФЕ/ДАНИЕЛ КАСАП