Muk na Maksimiru: AEK pobijedio Dinamo u Zagrebu

- Fudbaleri AEK-a pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Dinama rezultatom 2:1 (0:1) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 15.08.2023 | 22:05

Dinamo je poveo golom Marka Bulata u 39. minutu. Gosti su izjednačili pogotkom Stivena Zubera u 59. minutu, a pobedu šampionu Grčke doneo je Konstantinos Galanopulos u 90. minutu. Revanš meč biće odigran u subotu u Atini.

Prvi meč trećeg kola kvalifikacija za LŠ između AEK-a i Dinama trebalo je da bude odigran osmog avgusta u Atini, ali je otkazan zbog sukoba navijača dva kluba. U tim sukobima je ubijen navijač grčkog kluba Mihalis Kacuris, a osam osoba je povređeno.

Grčka policija je potom uhapsila 105 osoba, od čega više od 90 hrvatskih navijača, zbog nereda u Atini.

(Tanjug) Foto: EPA-EFE/DANIEL KASAP