Кијосаки је, међутим, оспорио идеју повратка, истичући проблеме са тржиштима деривата. Он је такође упозорио да је тешка повезаност Банке Јапана са тржиштима деривата довела банку у рањивију позицију и прети већим ефектима по глобалну економију.
"Банка Јапана је финансирала деривате. Деривати су квадрилион долара. То је 1000 трилиона", објаснио је у четвртак у емисији.
Поред проблема са тржиштима деривата, аналитичар је критиковао навике штампања новца заједно са агресивном стратегијом повећања каматних стопа Федералних резерви.
"Од 2008. камате падају, падају, падају, падају. Одједном, каматне стопе расту. Председавајући Федералних резерви Пауел је подигао каматне стопе брже него икад у историји. Тако неко каже, 'па, он имитира Вокера'. Па, бивши председник Феда Пол Волкер је годинама подизао каматне стопе. Пауел то ради месецима”, рекао је Кијосаки.
Кијосаки се није ту зауставио са упозорењем о предстојећем колапсу банке, додајући да би импликације могле дати Кини још један пут за утврђивање глобалне доминације.
"Џим Рикардс је то најбоље рекао. Он то назива валутним ратом… па сам зато веома забринут”, рекао је Кијосаки водитељу Нејлу Кавуту.
"Кина нам дише за вратом", додао је.
Док је амерички долар постао глобална резервна валута 1940-их, Кина је предузела агресивне кораке да се економски такмичи и замени долар јуаном. Њихов растући утицај кроз напоре као што је Иницијатива Појас и пут само је прикупио већу подршку овој комунистичкој земљи, преноси Фокс бизнис.
"Проблем са Американцима, ми живимо у акваријуму. Не можемо да видимо ствари каквим их виде сви остали. А управо сада, БРИКС – Бразил, Русија, Индија, Кина, Јужна Африка, и Саудијска Арабија, они ће да се пребаце на кинески јуан, а то ће нам вратити трилионе долара", рекао је Кијосаки.
Кијосаки је упозорио да ови фактори већ изазивају потресе и да инвеститори треба да буду на опрезу.
(Б92) Фото: ЕПА-ЕФЕ/ФРАНЦК РОБИЦХОН
Коментари / 11
Оставите коментарДевијант
31.03.2023 13:37Подизање каматних стопа није велики проблем.Како економија расте и напредује природно је да ће инфлација постајати све већа.У једном тренутку се каматне стопе морају повећати, како би се инфлација смањила на минимум.Повећање каматне стопе највише смета онима који већ имају највише новца, па тај новац не могу да улажу и гомилају још више новца.Проблем је у томе што је подизање каматних стопа превише дуго одлагано.Wхат'с го уп, муст го доwн и то је основни принцип економије.Други проблем је државни дуг и он повезан са првим проблемом.
ОДГОВОРИТЕДабогда
31.03.2023 15:24ДАБОГДА СВЕ ПРОПАЛЕ И СВИ ЛОПОВИ И ГИГАНТИ СТО СУ БЕСПРАВНО ДОСЛИ ДО ПАРА ОСТАЛИ БЕЗ ЦЕНТЕЗА,
Основни принцип
31.03.2023 21:56Је реална вриједност (ресурси, радна снага и готов пророизвод)..Тацка
Татар
31.03.2023 13:39Само падајте полако али сигурно А мислили сте да тако и радите
ОДГОВОРИТЕМирко
31.03.2023 14:11Смутна времена, нешто се велико ваља од оних који контролишу овај свијет. Треба само остати миран и прибран.
ОДГОВОРИТЕМирослав
31.03.2023 14:32Морам до Јапана, пропадосе ми Јени. Али како, кад и авиони зезају, страјкују радници? Писи пропало, а заоми је бас.
ОДГОВОРИТЕСасвим озбиљно
31.03.2023 19:09Стампарије су САД, Њемацкој и Јапану Сасвим слуцајно, али не и највеци развој су имали од стањцаног....
То је,требало
31.03.2023 14:57Раније размишљати,како би се уклонио "узрок",умјесто што се сад трудите да ублажити посљедице...
ОДГОВОРИТЕПрњавор
31.03.2023 17:15Ма нема,свет се тресе,распада се ЕУ,САД,НАТО....живио путин,живила братја русси....де ба саберите се,и некењ***пуно.,трескате глупости..и где нађете све те "експерте"?
ОДГОВОРИТЕ#
31.03.2023 17:49Ко ће од тога имати корист?
ОДГОВОРИТЕТрамп ->Трампање
01.04.2023 05:22Ста це нам банке? Хајмо увести робну трампу!
ОДГОВОРИТЕ