Влаховић за побједу Србије против Црне Горе

- Фудбалска репрезентација Србије савладала је вечерас Црну Гору у Подгорици 2:0 (0:0) у утакмици другог кола Г групе квалификација за ЕУРО 2024. године.

Фудбал 27.03.2023 | 22:55

Пред 10.000 гледалаца на стадиону "Под Горицом" двоструки стрелац био је "резервиста" Душан Влаховић, прво у 78. минуту после асистенције Филипа Младеновића, а потом у 90+5. минуту после додавања Саше Лукића.

Није било много прилика на мечу, најбољу за Србију, осим поготка Влаховића, имао је Александар Митровић у 29. минуту, али је шутирао поред гола.

Са друге стране Црногорци су имале две шансе, прву у 18. минуту после грешке Вање Милинковића-Савића, шутирао је Вукан Савићевић, али се голман Србије "исправио" и одбранио.

Такође, у 57. минуту српски голман сјајно је зауставио ударац Стевана Јоветића.

Србија је добила и трећи меч против Црне Горе у историји, после два тријумфа у Лиги нација 2018. године.

У другом мечу групе Мађарска је савладала Бугарску 3:0.

Србија води на табели са шест бодова, Мађарска и Црна Гора имају по три, док су Литванија и Бугарска без бодова.
 Квалификације се настављају у јуну, а Србија 20. јуна гостује Бугарској.

(Тањуг) Фото: Тањуг