Партизан у Штарк арени савладао Олимпијакос

Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Београду екипу Олимпијакоса резултатом 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23) у мечу 30. кола Евролиге.

Спорт 24.03.2023 | 22:02

Најефикаснији у екипи Партизана био је Џејмс Нанели, који је постигао 19 поена, док је Кевин Пантер додао 17. Данте Егзум је убацио 13, а Матијас Лесор 12 поена уз 10 скокова.

У игру једино нису улазили Тристан Вукчевић и Данило Анђушић. Код гостију, најбољи је био Шекил Мекисик са 21 поеном, док је Мустафа Фол убацио 13. Олимпијакос је задржао прво место на табели са 21. победом и девет пораза, док је Партизан шести са 17 тријумфа и 13 пораза.

"Црно-бели" су овим тријумфом направили корак ближе пласману у плеј-оф најквалитетнијег европског клупског такмичења.

Меч између Партизана и Олимпијакоса пратио је са трибина и најбољи српски тенисер Новак Ђоковић, који је добио овације навијача домаћег тима. Партизан ће у наредном колу у Београду 28. марта играти са Барселоном, док ће Олимпијакос дан касније на свом терену дочекати Асвел.

Партизан је отворио меч серијом 4:0, а узвратили су гости за 4:4. У наставку меча углавном се играло поен за поен, а црно-бели су прву четвртину добили резултатом 27:22. Партизан је у 13. минуту први пут стекао двоцифрену предност (34:24).

Кошаркаши "црно-белих" су највећу предност у првом полувремену имали крајем друге четвртине када је било 48:32. Партизан је ипак прво полувреме добио резултатом 48:34. Олимпијакос је заиграо ангажованије на старту треће четвртине, а гости су у 25. минуту серијом 12:2 смањили предност Партизана на 50:46.

Кошаркаши домаћег тима су одбили налет Олимпијакоса и у финишу треће четвртине поново су стекли двоцифену предност (60:50). Партизан је у последњи део меча ушао са вођством од 60:52.

Кошаркаши Партизана одржавали су високу предност у наставку меча, а у 35. минуту било је 73:60 за домаћи тим. "Црно-бели" су на три минута пре краја меча повели 83:66, а онда су мирно меч привели крају и стигли до 17. тријумфа у Евролиги.