Partizan u Štark areni savladao Olimpijakos

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Olimpijakosa rezultatom 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23) u meču 30. kola Evrolige.

Sport 24.03.2023 | 22:02

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli, koji je postigao 19 poena, dok je Kevin Panter dodao 17. Dante Egzum je ubacio 13, a Matijas Lesor 12 poena uz 10 skokova.

U igru jedino nisu ulazili Tristan Vukčević i Danilo Anđušić. Kod gostiju, najbolji je bio Šekil Mekisik sa 21 poenom, dok je Mustafa Fol ubacio 13. Olimpijakos je zadržao prvo mesto na tabeli sa 21. pobedom i devet poraza, dok je Partizan šesti sa 17 trijumfa i 13 poraza.

"Crno-beli" su ovim trijumfom napravili korak bliže plasmanu u plej-of najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Meč između Partizana i Olimpijakosa pratio je sa tribina i najbolji srpski teniser Novak Đoković, koji je dobio ovacije navijača domaćeg tima. Partizan će u narednom kolu u Beogradu 28. marta igrati sa Barselonom, dok će Olimpijakos dan kasnije na svom terenu dočekati Asvel.

Partizan je otvorio meč serijom 4:0, a uzvratili su gosti za 4:4. U nastavku meča uglavnom se igralo poen za poen, a crno-beli su prvu četvrtinu dobili rezultatom 27:22. Partizan je u 13. minutu prvi put stekao dvocifrenu prednost (34:24).

Košarkaši "crno-belih" su najveću prednost u prvom poluvremenu imali krajem druge četvrtine kada je bilo 48:32. Partizan je ipak prvo poluvreme dobio rezultatom 48:34. Olimpijakos je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine, a gosti su u 25. minutu serijom 12:2 smanjili prednost Partizana na 50:46.

Košarkaši domaćeg tima su odbili nalet Olimpijakosa i u finišu treće četvrtine ponovo su stekli dvocifenu prednost (60:50). Partizan je u poslednji deo meča ušao sa vođstvom od 60:52.

Košarkaši Partizana održavali su visoku prednost u nastavku meča, a u 35. minutu bilo je 73:60 za domaći tim. "Crno-beli" su na tri minuta pre kraja meča poveli 83:66, a onda su mirno meč priveli kraju i stigli do 17. trijumfa u Evroligi.