Након Аустрије, Њемачка стопирала спашавање људи
Аустријска војска данас је обуставила спасилачке операције у провинцији Хатај, у Турској, погођеној земљотресом, због погоршања безбедносне ситуације, пренио је Ројтерс позивајући се на француску агенцију АФП.
Свијет 11.02.2023 | 17:20
Било је сукоба међу групама – рекао је један портпарол аустријске војске, како је пренио АФП на Твитеру, док је потпоручник аустријских оружаних снага додао да има извјештаја и о пуцњави.
Тај представник војске није пружио више појединости о каквим сукобима се ради.
– Аустријске снаге су се склониле у камп с другим међународним организацијама и чекају упутства – навео је војни портпарол.
Њемачка обуставља спасилачке операције
Њемачка је такође обуставила рад на спасавању и пружању помоћи на мјесту смртоносног земљотреса у Турској због безбједносних забринутости, након сличног потеза Аустрије.
Њемачка савезна агенција за техничку помоћ (ТХВ) обуставила је своје спасилачке операције због промјене безбједносне ситуације у региону Хатај, објавила је та организација у саопштењу.
– У последњих неколико сати безбједносна ситуација у региону Хатај се јасно промијенила. Све је више извјештаја о сукобима између различитих група. Тимови за потрагу и спасавање ИСАР Њемачке и ТХВ ће стога за сада остати у заједничком базном кампу. ИСАР и ТХВ ће наставити са радом чим АФАД процјени да је ситуација безбједна – наводи се у саопштењу, преноси Индеx.
Хрватски тим добио обавештење
– Учините све што је у вашој моћи да ваш тим буде сигуран, осигурајте посматраче који пазе на подручје у којем радите те имајте на уму да морате бити спремни да напустите мјесто потраге истог трена- поручено је хрватском тиму који ради на спасавању људи затрпаних у рушевинама након земљотреса, преноси 24 сата.
Како наводи хрватски портал, хрватски спасилачки тим је примио обавјештење усљед “све већих тензија у региону”

Коментари / 10
Оставите коментарБогдан
11.02.2023 16:49Нијемци су фасисти али иде путин полако тамо.
ОДГОВОРИТЕРе
11.02.2023 18:15Све су то пљацкароси као да су сви у СНСДу
Ре Богдан
11.02.2023 22:53Е мој Богдане у ста те зивот продје!
Татар
11.02.2023 16:59Тешко је свима али најпре лична сигурност па све остало.Разумем људе
ОДГОВОРИТЕТу су их и послали
11.02.2023 20:09Да би "набројани" покренули политицку сатанизацију....
ОДГОВОРИТЕПриједорцанин М.
11.02.2023 23:06Поставити војску по улицама и увести полицијски час.ко пљачка отворити вватру из оружја.
Бранци
11.02.2023 22:14Никаква штета. Кога они спашавају јадна ли му мајка.
ОДГОВОРИТЕнезнам
12.02.2023 05:59Да СНСд-е није послао своју екипу.Најспремнији тим за пљацку.
ОДГОВОРИТЕШабан
12.02.2023 07:28Народ је огорчен,врше притиске на спасиоце, ту су и криминалци и Курди. Сви они су потенцијално опасни за спасиоце. Да не говорим да спашавањем настрадалих жртвују свој живот да спасе настрадале. Желим свим тимовима пуно среће у даљњем спашавању.
ОДГОВОРИТЕРеалност
12.02.2023 07:42Свабо да неком помогне дајте људи ста вам је....о чему ви?
ОДГОВОРИТЕ