Кошаркаши Звезде послије невиђене драме поражени

Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Београду екипу Барселоне резултатом 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) у мечу 16. кола Евролиге.

Кошарка 30.12.2022 | 21:50

Меч је у регуларном делу завршен резултатом 84:84. Утакмици је одиграна у дворани "Александар Николић" пред више од 7.000 навијача.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде били су Немања Недовић и Филип Петрушев, који су постигли по 24 поена. Лука Митровић је постигао 18 поена, а Огњен Добрић је убацио 14. Код гостију, најбољи је био Томаш Саторански са 19 поена, док је Кори Хигинс убацио 15, а Алекс Абринес 14. Никола Миротић је постигао 12 поена, а Сертач Санли и Јан Весели су додали по 10. Српски кошаркаш Никола Калинић је убацио седам поена.

Један од најбољих кошаркаша Црвене звезде Лука Вилдоза се повредио у петом минуту, пошто се ухватио за задњу ложу. Он се потом пресвукао и није улазио у игру, а бодрио је саиграче са клупе за резерве.

На овом мечу за Звезду није играо Факундо Кампацо, који још није регистрован за "црвено-беле" у Евролиги. Црвена звезда има по осам победа и пораза у Евролиги, док Барселона има скор 11/5.

"Црвено-бели" ће у наредном колу Евролиге, шестог јануара наредне године гостовати Валенсији, док ће Барселона дан раније на свом терену дочекати Виртус. Барселона је боље ушла у меч и повела на старту прве четвртине 10:4.

Гости су наставили са бољом игром у наставку меча, а у осмом минуту било је 25:16 за Барселону, док је у међувремену Звезда остала без Вилдозе, који се повредио у петом минуту. Каталонски клуб је прву четвртину добио резултатом 28:17 захваљујући одличној игри Саторанског.

(Тањуг   Фото:Старспорт)